BİZİ TAKİP ET!

Türkiye 65 – 49 Japonya

Gruptaki ilk karşılaşmamızda millilerimiz Japonya’yı 65-49 mağlup etti.

Tekerlekli Sandalye Basketbol Türkiye Milli Takımımız, Rio’da düzenlenen 2016 Paralimpik Oyunlarındaki ilk maçına çıktı.

İlk maç ilk galibiyet Brezilya’da 7-18 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilmeye başlanan Paralimpik Oyunları’nda boy gösteren Erkekler Tekerlekli Sandalye Basketbol Milli takımımız, mücadele verdiği A Grubu’ndaki ilk maçında Japonya ile karşı karşıya geldi. Maçı Ay Yıldızlı ekibimiz 65-49 kazanmayı başardı. Maçı baştan sona üstün götüren Türkiye, Carioca 1 Spor Salonu’ndaki maçı farklı kazanmayı başardı.


Özgür Gürbulak, 25 sayı 10 asist 8 ribaund ile oynayarak sergilediği basketbol ve attığı sayılar ile takımını galibiyete taşıdı. Rakip Avustralya 8-12 Eylül 2016 tarihleri arasında grup maçlarını oynayacak olan Türkiye Erkekler Tekerlekli Sandalye Basketbol takımımız, yarın Avusturalya (Saat18.15) ile Cumartesi günü İspanya (Saat 16:00) ile, Pazar günü Hollanda (Saat 17:45) ile Pazartesi ise Kanada ile oynayacak. Paralimpik oyunlarında Basketbol Final maçları 17 Eylül Cumartesi günü gerçekleştirilecek.

Duyurular

SÜPER KUPA STATÜSÜ

2024 Sezonu Süper Kupa statüsü aşağıdadır.

Statüye aynı zamanda internet sitemizin “FORMLAR” bölümünden ulaşılabilir.

2024 SÜPER KUPA

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

AMPUTE FUTBOL 2024-2025 TÜRKİYE KUPASI STATÜSÜ

2024-2025 Sezonunda uygulanacak Türkiye Kupası Statüsü ekte yayınlanmıştır.

Statüye aynı zamanda “FORMLAR” bölümünden ulaşabilirsiniz.

2024 -2025 TÜRKİYE KUPASI MÜSABAKA STATÜSÜ

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

Ampute Futbol Lig Katılım Taahhütnamesi ve Depozito Ücreti Hakkında Önemli Duyuru

Lig katılım Taahhütnamesinin ve Lige ilk kez yeni katılacak Takımlarımızın Federasyonumuz hesabına yatırması gereken Lige Katılım Depozito Ücretinin
01 Ağustos 2024 tarihi mesai bitimine kadar Federasyonumuz hesabına yatırılması gerekmektedir

Lig katılım Taahhütnamesinin Kulüp Başkanının yanısıra Kulüp Müdürü veya Kulüp Genel Sekreteri ile birlikte çift imzalı olarak imzalamak ve kaşelemek suretiyle Federasyonumuzun tbesf@tbesf.org.tr mail adresine e-posta olarak gönderilmesi, Taahhütnamenin aslının ise kargo / posta yoluyla Federasyonumuza iletmesi gerekmektedir.

Taahhütnamede herhangi bir maddeye Şerh koyan veya Taahhütnameyi ve Lige Katılım Depozito Ücretini 01 Ağustos 2024 tarihi mesai bitimine kadar Federasyonumuza hesabına havale etemeyen Kulüpler Ampute Futbol 2024-2025 sezonu Fikstür çekimine dahil edilmeyecektir.

Ampute Futbol 2024-2025 sezonuna katılacak tüm takımlarımıza önemle duyurulur.

Doldurulması gereken formlar, federasyonumuzun Formlar bölümünde yer almaktadır;

Formlar

OKUMAYA DEVAM ET

Çok Okunanlar

Copyright © 2022 Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

P