BİZİ TAKİP ET!

Türkiye 65 – 49 Japonya

Gruptaki ilk karşılaşmamızda millilerimiz Japonya’yı 65-49 mağlup etti.

Tekerlekli Sandalye Basketbol Türkiye Milli Takımımız, Rio’da düzenlenen 2016 Paralimpik Oyunlarındaki ilk maçına çıktı.

İlk maç ilk galibiyet Brezilya’da 7-18 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilmeye başlanan Paralimpik Oyunları’nda boy gösteren Erkekler Tekerlekli Sandalye Basketbol Milli takımımız, mücadele verdiği A Grubu’ndaki ilk maçında Japonya ile karşı karşıya geldi. Maçı Ay Yıldızlı ekibimiz 65-49 kazanmayı başardı. Maçı baştan sona üstün götüren Türkiye, Carioca 1 Spor Salonu’ndaki maçı farklı kazanmayı başardı.


Özgür Gürbulak, 25 sayı 10 asist 8 ribaund ile oynayarak sergilediği basketbol ve attığı sayılar ile takımını galibiyete taşıdı. Rakip Avustralya 8-12 Eylül 2016 tarihleri arasında grup maçlarını oynayacak olan Türkiye Erkekler Tekerlekli Sandalye Basketbol takımımız, yarın Avusturalya (Saat18.15) ile Cumartesi günü İspanya (Saat 16:00) ile, Pazar günü Hollanda (Saat 17:45) ile Pazartesi ise Kanada ile oynayacak. Paralimpik oyunlarında Basketbol Final maçları 17 Eylül Cumartesi günü gerçekleştirilecek.

TBESF HABER

Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Osman Aşkın Bak ve Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Başkanımız Alpaslan Erkoç, 3 Aralık Dünya Engelliler gününde “Ümraniye Engelsiz Spor Merkezi’nin” açılışında bir araya geldi. Sayın Bakanımız, etkinlik boyunca yüzlerce bireyle yakından ilgilenerek samimi ve güler yüzlü desteğini esirgemedi.

Ülke olarak, engelli bireylere yönelik sunduğu kapsamlı desteklerle bilinen Sayın Cumhurbaşkanımızın önderliğinde, Spor Bakanımızın da kararlı ve kapsayıcı politikalarıyla engelli sporcularımıza daha geniş olanaklar sunmaya devam ediyor. Bu desteklerle birlikte, sporda yeni başarılar elde ederek ülkemize madalyalar ve şampiyonluklar getirmeyi hedefliyoruz

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

SÜPER LİG 5.HAFTA HAKEM VE GÖZLEMCİ ATAMALARI

Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu 2023-2024 faaliyet programı çerçevesinde oynanan “Bitexen Ampute Futbol Süper Ligi” 5. Hafta Hakem ve gözlemci atamaları aşağıdadır;

5. hafta atamalar

OKUMAYA DEVAM ET

TBESF HABER

AMPUTE FUTBOL MERKEZ HAKEM KURULU

Federasyonumuz Ampute Futbol Merkez Hakem Kurulu görevlendirilmesi ve kurul içi görev dağılımı aşağıdaki gibidir. Camiamıza duyurulur.

A.F. MHK Başkanı Ahmet Emin ALANKA

A.F. MHK Bşk V. Alpaslan ACIMERT

A.F. MHK HAAK Başkanı Murat YÜZGEÇ

A.F. MHK EPAK Başkanı Utku TUNAVELİOĞLU

A.F. MHK Raportör Mustafa ÇAVUŞ

OKUMAYA DEVAM ET

Çok Okunanlar

Copyright © 2022 Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

P