BİZİ TAKİP ET!

Türkiye 68 – 65 İspanya

2016 Rio Paralimpik Oyunları’nda Tekerlekli Sandalye Basketbol Milli Takımı, A Grubu’ndaki üçüncü maçında İspanya’yı 68-65 mağlup etti.

Brezilya’nın Rio de Janeiro kentindeki Carioca Arena’da yapılan karşılaşmanın ilk periyodu, milli takımın 21-20’lik üstünlüğüyle tamamlandı. İkinci çeyrekte daha etkili olan İspanya, soyunma odasına 36-34 önde gitti. Milliler, üçüncü periyodu 50-49 geride bitirse de, son çeyrekte oyun üstünlüğünü elinde alarak karşılaşmadan 68-65 galip ayrıldı.

Bu sonuçla Türkiye, gruptaki ikinci galibiyetini elde etti. İspanya ise ilk mağlubiyetini aldı.

Tekerlekli Sandalye Basketbol Milli Takımı, gruptaki 4. maçında yarın Hollanda ile karşılaşacak.

TBESF HABER

Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Osman Aşkın Bak ve Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Başkanımız Alpaslan Erkoç, 3 Aralık Dünya Engelliler gününde “Ümraniye Engelsiz Spor Merkezi’nin” açılışında bir araya geldi. Sayın Bakanımız, etkinlik boyunca yüzlerce bireyle yakından ilgilenerek samimi ve güler yüzlü desteğini esirgemedi.

Ülke olarak, engelli bireylere yönelik sunduğu kapsamlı desteklerle bilinen Sayın Cumhurbaşkanımızın önderliğinde, Spor Bakanımızın da kararlı ve kapsayıcı politikalarıyla engelli sporcularımıza daha geniş olanaklar sunmaya devam ediyor. Bu desteklerle birlikte, sporda yeni başarılar elde ederek ülkemize madalyalar ve şampiyonluklar getirmeyi hedefliyoruz

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

SÜPER LİG 5.HAFTA HAKEM VE GÖZLEMCİ ATAMALARI

Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu 2023-2024 faaliyet programı çerçevesinde oynanan “Bitexen Ampute Futbol Süper Ligi” 5. Hafta Hakem ve gözlemci atamaları aşağıdadır;

5. hafta atamalar

OKUMAYA DEVAM ET

TBESF HABER

AMPUTE FUTBOL MERKEZ HAKEM KURULU

Federasyonumuz Ampute Futbol Merkez Hakem Kurulu görevlendirilmesi ve kurul içi görev dağılımı aşağıdaki gibidir. Camiamıza duyurulur.

A.F. MHK Başkanı Ahmet Emin ALANKA

A.F. MHK Bşk V. Alpaslan ACIMERT

A.F. MHK HAAK Başkanı Murat YÜZGEÇ

A.F. MHK EPAK Başkanı Utku TUNAVELİOĞLU

A.F. MHK Raportör Mustafa ÇAVUŞ

OKUMAYA DEVAM ET

Çok Okunanlar

Copyright © 2022 Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

P