BİZİ TAKİP ET!

Türkiye 71 – 69 İngiltere

12 Temmuz Cumartesi Günü Türkiye saati ile sabaha karşı 05:15’te çeyrek final mücadelesi verdi ve İngiltereyi 71-69 yendi.

2013 Avrupa Tekerlekli Sandalye Basketbol Şampiyonası finalinde karşı karşıya geldiğimiz Büyük Britanya(İngiltere) karşısında sahadan 2 sayı farkla 59-57 mağlup ayrılıp;gümüş madalya ile yetinirken,Rakibimiz Avrupa şampiyonu olmuştu.

Avrupa Şampiyonası finalinde karşılaştığımız rakibimizle ,Dünya Şampiyonasında ise çeyrek Finalde karşı karşıya geleceğiz.E Grubunu Lider tamamlayan Büyük Britanya(İngiltere) Şampiyonada oynadığı 6 maçın tamamını kazanıp namağlup yoluna devam ediyor.

Milli Takımımız ise ,F grubunu 4.sırada bitirerek Çeyrek final şansını yakaladı.İlk Grup aşamasını ABD ardından 2.sırada tamamlayarak 2.tur Gruplara kalan Ayyıldızlılar,2.tur gruplarının ilk iki maçını kaybederek grubun son maçına gelmişti.Son maçlarda Kolombiya’nın Almanya’yı yenip bizim de İtalya’yı 46-44 ile mağlup etmemiz üzerine gruptan son anda çıkmayı başarmıştık.

12 Temmuz Cumartesi Günü Türkiye saati ile sabaha karşı 05:15’te çeyrek final mücadelesi verdi ve İngiltereyi 71-69 yendi.


 

Duyurular

SÜPER KUPA STATÜSÜ

2024 Sezonu Süper Kupa statüsü aşağıdadır.

Statüye aynı zamanda internet sitemizin “FORMLAR” bölümünden ulaşılabilir.

2024 SÜPER KUPA

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

AMPUTE FUTBOL 2024-2025 TÜRKİYE KUPASI STATÜSÜ

2024-2025 Sezonunda uygulanacak Türkiye Kupası Statüsü ekte yayınlanmıştır.

Statüye aynı zamanda “FORMLAR” bölümünden ulaşabilirsiniz.

2024 -2025 TÜRKİYE KUPASI MÜSABAKA STATÜSÜ

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

Ampute Futbol Lig Katılım Taahhütnamesi ve Depozito Ücreti Hakkında Önemli Duyuru

Lig katılım Taahhütnamesinin ve Lige ilk kez yeni katılacak Takımlarımızın Federasyonumuz hesabına yatırması gereken Lige Katılım Depozito Ücretinin
01 Ağustos 2024 tarihi mesai bitimine kadar Federasyonumuz hesabına yatırılması gerekmektedir

Lig katılım Taahhütnamesinin Kulüp Başkanının yanısıra Kulüp Müdürü veya Kulüp Genel Sekreteri ile birlikte çift imzalı olarak imzalamak ve kaşelemek suretiyle Federasyonumuzun tbesf@tbesf.org.tr mail adresine e-posta olarak gönderilmesi, Taahhütnamenin aslının ise kargo / posta yoluyla Federasyonumuza iletmesi gerekmektedir.

Taahhütnamede herhangi bir maddeye Şerh koyan veya Taahhütnameyi ve Lige Katılım Depozito Ücretini 01 Ağustos 2024 tarihi mesai bitimine kadar Federasyonumuza hesabına havale etemeyen Kulüpler Ampute Futbol 2024-2025 sezonu Fikstür çekimine dahil edilmeyecektir.

Ampute Futbol 2024-2025 sezonuna katılacak tüm takımlarımıza önemle duyurulur.

Doldurulması gereken formlar, federasyonumuzun Formlar bölümünde yer almaktadır;

Formlar

OKUMAYA DEVAM ET

Çok Okunanlar

Copyright © 2022 Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

P