BİZİ TAKİP ET!

Türkiye Atletizm Şampiyonası

Antalya’da düzenlenen Bedensel Engelliler Türkiye Atletizm Şampiyonası sona erdi. Türkiye Bedensel Engelliler Federasyonu (TBESF) tarafından Antalya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nün Zeytinköy Tesisleri’nde gerçekleştirilen şampiyonaya Türkiye’nin değişik bölgelerinden 17 branşta 95 sporcu katıldı.

Engelli sporcular yarışmalarda birinciliği elde etmek için kıyasıya mücadele etti. Yarışmalar sonunda dereceye giren sporculara düzenlenen törenle madalya verildi. 

"2020 Tokyo Olimpiyatları’nda daha güzel şeyler yapacağız"

Şampiyona hakkında bilgi veren TBESF Atletizmden Sorumlu Asbaşkanı Mehmet Sirkeci, Antalya’ya umduklarından daha fazla sporcunun geldiğini söyledi.

Sirkeci, şampiyonada milli takıma alınacak sporcuların belirlendiğini söyledi. Bu sporcuların Avrupa ve dünya şampiyonalarında Türkiye’yi temsil edeceğini ifade eden Sirkeci, "Hedeflerimiz, hep geleceğe dönük. Sadece bugünü kurtarmak istemiyoruz. Gençlerden, özellikle altyapıya takviye alarak var olan sporcu sayısını hem çoğaltmak hem de yeni yıldızlar kazandırmak istiyoruz." diye konuştu. Sirkeci, önlerinde Avrupa Şampiyonası bulunduğunu dile getirerek, bu şampiyonaya en iyi şekilde hazırlanacaklarını belirtti. Atletizm takımının 2016 Paralimpik Oyunları’na katıldığını anımsatan Sirkeci, "2016’daki olimpiyat oyunlarında madalyayı kıl payı kaçırdık. 2020 Tokyo Olimpiyatları’nda daha güzel şeyler yapacağız. Bunun için de çalışıyoruz." ifadelerini kullandı.

Duyurular

Türkiye-Özbekistan Maçı Canlı Yayın

24.04.2024 tarihinde saat 17:00’da oynanacak olan Türkiye – Özbekistan hazırlık karşılaşması aşağıdaki linkten canlı olarak yayınlanacaktır.

 

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

Antalya Hazırlık Kampımızdan Kareler

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

İlk Hazırlık Maçımızda İngiltereyi 2-1 Mağlup ettik.

İlk Hazırlık maçımızda Milli takımımız sahadan 2-1 galip ayrıldı. Takımımızın gollerini 17. ve 36. dakikalarda Ömer Güleryüz kaydederken, İngiltere 50. dakikada Heald Martin’in attığı golle farkı bire indirdi. Karşılaşma bu skorla sona ererken, milli takımımız ilk hazırlık maçında sahadan 2-1 galip ayrıldı.

OKUMAYA DEVAM ET

Çok Okunanlar

Copyright © 2022 Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

P