BİZİ TAKİP ET!

TBESF HABER

“Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Erkoç, Bakan Yardımcısı Yerlikaya’yı Ziyaret Etti”

Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Alpaslan Erkoç, Gençlik ve Spor Bakan Yardımcımız Sayın Hamza Yerlikaya’yı makamında ziyaret etti. Federasyon çalışmaları ve müsabaka takvimi hakkında Bakan Yardımcımız Sayın Yerlikaya’ya bilgi veren Başkan Erkoç, “Sayın Bakanımız Federasyon çalışmalarımızı yakından takip ediyor. Çalışmalarımıza ilham ve yön veren önemli katkılar sağlıyor. Biz de hem kendisinin tecrübelerinden istifade etmek hem de çalışmalarımız hakkında bir sunum gerçekleştirmek üzere kendisini ziyaret ettik. Misafirperverliği, ilgi ve alakasından ötürü kendisine çok teşekkür ederim. Türk sporu adına Sayın Bakanımız çok önemli bir milli değerimizdir. Saygılarımızla arz ederim”

TBESF HABER

3.Kez AVRUPA ŞAMPİYONUYUZ

OKUMAYA DEVAM ET

TBESF HABER

ŞAMPİYON TÜRKİYE

1-8 Haziran 2024 tarihleri arasında Fransa’nın Evian kentinde gerçekleştirilen Ampute Futbol Avrupa şampiyonasında Milli takımımız Final maçında İspanya’yı 3-0 yenerek 3. kez şampiyon olmayı başardı.

Milli takımımızda golleri, Rahmi Özcan, Ömer Güleryüz ve Fatih Şentürk kaydetti.

Böylelikle tarihte yapılan tüm Avrupa Şampiyonalarında ülkemiz “Şampiyon” olma başarısı göstermiş oldu.

 

OKUMAYA DEVAM ET

TBESF HABER

FİNALDEYİZ

Ampute Futbol Avrupa Şampiyonası yarı final karşılaşmasında Ampute Futbol Milli takımımız Polonya takımını 5-1 yenmeyi başardı. Takımımız böylelikle 3. kez Avrupa Şampiyonasında finale yükselme başarısı gösterdi. Karşılaşmada Muhammed Yeğen, Rahmi Özcan,  ve Serkan Dereli birer gol, Şeyhmus Erdinç ise iki gol atarak galibiyete katkı sağlayan isimler oldu.

Final Maçı 8 Haziran Cumartesi saat: 17:00’da İngiltere-İspanya karşılaşmasının galibiyle oynanacak ve karşılaşma TRT Spor’dan canlı olarak yayınlanacak.

OKUMAYA DEVAM ET

Çok Okunanlar

Copyright © 2022 Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

P