BİZİ TAKİP ET!

Türkiye Okçuluk Şampiyonası

Türkiye Okçuluk Şampiyonası yarışma genelgesi yayınlandı.

TÜRKİYE BEDENSEL ENGELLİLER SPOR FEDERASYONU AÇIK HAVA TÜRKİYE OKÇULUK ŞAMPİYONASI YARIŞMA GENELGESİ

Federasyonumuzun 2015 yılı faaliyet programında yer alan Türkiye Bedensel Engelliler Açık Hava Okçuluk Türkiye şampiyonası 28-30 Nisan 2015 tarihleri arasında Antalya 100.Yıl Okçuluk Tesislerinde yapılacaktır.

1) Yarışmaya bay bayan okçuluk lisanslı tüm bedensel engelli sporcular katılabilecektir. (Lisanslarda 2015 yılı vizesi istenecektir.)
2) Yarışmalarda klasik yay açık sınıf kadın ve erkekler yarışacaktır.
3) Yarışmalarda makaralı yay açık sınıf kadın ve erkekler yarışacaktır.
4) Yarışmalarda W1 sınıfında kadın ve erkekler yarışacaktır.
5) Yarışmalar 28-30 Nisan 2015 tarihlerinde yapılacaktır.
• 28 Nisan 2015 tarihinde saat:14.00 – 18.00 arasında yeni katılan sporcuların sınıflandırılması (Klafikasyonu) ve malzeme kontrolü yapılacaktır.
• 29 Nisan 2015 tarihinde sıralama atışları yapılacaktır.
• 30 Nisan 2015 tarihinde eleme turları yapılacaktır.

6) Yarışmada makaralı yay ve W1 sporcuları 50 metreye 2X36 ok atışı yapacaktır.
7) Yarışmada olimpik yay sporcuları 70 metreye 2X36 ok atışı yapacaktır.
8) Yarışmanın teknik toplantısına kafilelerin idarecisi, antrenörleri veya takım kaptanı olan sporcusu katılacaktır. Teknik toplantı 28 Nisan 2015 Salı günü saat: 17:00 – 18:00 saatlerinde okçuluk sahasındaki tesiste yapılacaktır.
9) Yarışmaya katılacak sporcu, idareci, antrenör ve refakatçilerin listesi bağlı bulundukları Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüklerine onaylatılacaktır. Listeler en geç 24 Nisan 2015 tarihine kadar Bedensel Engelliler Spor Federasyonunun 0 312 311 68 52 numaraları faksına gönderilecektir. Asıllarını ise müsabaka anında mutemede veya federasyon yetkilisine teslim edeceklerdir.
10) Yarışmaya 5 ya da daha fazla sporcuyla katılcak kafilelere 2 refakatci, 1 antrenör ve 1 idareci
• Yarışmaya 3 veya 4 sporcu ile katılacak kafilelere 1 refakatçi, 1 antrenör ve 1 idareci
• 1 yada 2 sporcu ile katılacak kafilelere 1 refakatçi 1 antrenör kontenjanı verilmiş olup, yolluk ve yevmiyeleri federasyonca ödenecektir.
• Yarışmaya katılan sporcular kategorilerinde 100 baraj puanını geçemezlerse sporcunun yolluk yevmiyesi ödenmeyecektir.
11) Yarışma kategorilerinde ilk 3 dereceye giren sporculara madalya verilecektir. (Klasik yay erkek 3, kadın 3) (Makaralı yay erkek 3, kadın 3) (W1 yay erkek 3, kadın 3)
12) Yarışmalar Uluslar arası Federasyon kuralları ile Federasyonumuzun yarışma talimatına göre yapılacaktır. Bu talimatta yer almayan hususlarda karar verme yetkisi Başkan adına Federasyonumuz Teknik Kuruluna ait olacaktır.
13) Yarışmaya katılacak sporcular yarışmada kendi spor malzemelerini kullanacaktır.
14) Yarışmada centilmenlik dışı hareket nedeniyle diskalifiye olan sporcu refakatçi antrenör ve idarecilere harcırah ödenmeyecektir. Ayrıca Federasyonun Disiplin Kuruluna sevk edileceklerdir.
15) Yarışmaya katılacak sporcu ve antrenörlerin okçuluk yarışma yönetmeliğinde belirtilen kıyafet ve esaslara uymaları zorunludur.

NOT: Bedensel Engelliler Açık Alan Okçuluk Türkiye Şampiyonasında yarışacak tüm sporcuların dikkatine!

1) Türkiye Şampiyonası sonunda, 2015 Dünya Şampiyonası ve kota yarışmasına gidecek sporcuların aday milli takım mayıs kampına davet edilmeleri kazanacakları toplam puan sonuçlarına ve elemeler sonucu kürsü puan sonuçlarına göre değerlendirilecektir.

Klasik yay, makaralı yay, W1 sınıfı kadın ve erkeklerde ilk dört sırayı alanlar, örneğin 70 metrede, 50 metrede 2X36 ok sonucu toplam sıralamada
1. olan sporcu 4 puan,
2. olan sporcu 3 puan,
3. olan sporcu 2 puan
4. olan sporcu 1 puan alır.

2. gün eleme turlarında
1. olup altın madalya alan sporcu 3 puan
2. olup gümüş madalya alan sporcu 2 puan
3. olup bronz madalya alan sporcu 1 puan alır.

Bu puan toplamları sonucu ilk dörde giren kategorilerinin kadın ve erkek sporcuları alacağı puanlar Dünya Şampiyonası kriter puanlarınızın altında ise, sporcunun aday milli takım kampına çağrılması teknik direktörün teklifi ile antrenörler, teknik kurul ve branş sorumlusu görüşü doğrultusunda Federasyon Başkanı’nın onayına sunulacaktır.

2) Mayıs ayı kampında da uygun görülecek günlerde yukarıdaki seçme şekline benzer ve daha da geliştirilebilecek adil puanlama seçenekleri ile 4 sporcu arasında 2. seçme yarışması yapılıp, Türkiye Şampiyonası puanları ile birleştirilip 1.ci – 2. ci – 3. cü – 4.cü olan sporcuların isim sıralaması gerçekleşecektir.

Daha sonraki kamplara, yurtdışı yarışmalara ve dünya şampiyonası kota yarışmasına ilk 2 ya da ilk 3 sporcu davet edilecektir. En son karar verme yetkisi branş sorumlusunun teklifi ile Federasyon Başkanı’na aittir.

Duyurular

Genç Millilerimiz Junior Camp’a gidiyor.

18-22 Temmuz 2024 tarihleri arasında Belçika’nın Blankenberge kentinde gerçekleştirilecek olan “Junior Camp” etkinliğine ülkemizden 8 sporcu katılacaktır. İlk kafilemiz Ankara’dan yola çıktı. Sporcularımıza başarılar dileriz.

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

SÜPER KUPA STATÜSÜ

2024 Sezonu Süper Kupa statüsü aşağıdadır.

Statüye aynı zamanda internet sitemizin “FORMLAR” bölümünden ulaşılabilir.

2024 SÜPER KUPA

OKUMAYA DEVAM ET

Çok Okunanlar

Copyright © 2022 Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

P