BİZİ TAKİP ET!

Türkiye Oturarak Voleybol Süper Ligi

Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu tarafından düzenlenen Oturarak Voleybol Süper Ligi’nde birinci etap müsabakaları, Diyarbakır’da devam ediyor.

Yenişehir ilçesindeki Seyrantepe Spor Salonu’nda gerçekleştirilen ve yarın sona erecek organizasyonda 10 takım, 4’er maç yapacak.Müsabakaları izlemek için kente gelen Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Arif Ümit Uztürk, yaptığı açıklamada, Oturarak Voleybol Süper Ligi’ni üç yıl önce başlattıklarını söyledi.Uztürk, maçların ardından sporcuların kenti dolaştığını belirterek, Diyarbakır’ı çok beğendiklerini ifade etti.Oturarak voleybolda ilk kez geçen yıl Avrupa Şampiyonası’na katıldıklarını anımsatan Uztürk, "İlk kez katıldığımız şampiyonada İtalya, Macaristan ve Gürcistan’ı yendik. Bu, bize büyük bir moral ve motivasyon kaynağı oldu. Amacımız Avrupa’da daha zorlu rakipleri dize getirebilmek." ifadelerini kullandı.Federasyon bünyesinde 18 branşın aktif olduğunu, farklı branşlarda Avrupa ve dünyada birçok başarı elde ettiklerini anlatan Uztürk, şunları kaydetti:"Güçlü bir federasyon olarak Avrupa ve dünya ile yarışıyoruz. İnşallah oturarak voleybol da bu başarılı branşların arasına eklenecektir. Diyarbakır, bu iş için gerçekten çok müsait. Yerel yönetimler, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ilgili. İnşallah bu alanda da en kısa zamanda Avrupa ve dünyada söz sahibi olacak duruma hep birlikte geleceğiz.

Duyurular

Yatırım Finansman ve Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

Yatırım Finansman ve Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu arasında Ampute Futbol Milli Takımı forma sponsorluğu konusunda önemli bir iş birliğine imza attık! 🤝

Yatırım Finansman Basın Toplantı Salonunda gerçekleştirilen törene Başkanımız Alpaslan Erkoç, Baş Antrenörümüz İsmail Temiz ve Takım Kaptanımız Rahmi Özcan katıldı. Sponsorluk anlaşmamızın her iki tarafa da hayırlı olmasını diliyoruz. 🇹🇷⚽️

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

Ampute Futbol Milli Takımı Çorum Belediye Başkanına Teşekkür Ziyaretinde Bulundu

Ampute Futbol Milli Takımı, Avrupa Şampiyonası hazırlıkları çerçevesinde 4-16 Mayıs tarihleri arasında Çorum ilinde devam eden hazırlık kampı desteği için Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’ı ziyaret etti.

Federasyon Başkanımız Alpaslan Erkoç, Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’a verdikleri desteklerden dolayı teşekkürlerini iletti. Kamp süresince sağlanan olanaklar ve desteklerin, takımın Avrupa Şampiyonası’na hazırlık sürecinde büyük bir avantaj sağladığını vurguladılar.

Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Milli Takım’a başarılar diledi. Aşgın, sporun ve sporcunun her zaman yanlarında olduğunu belirtti ve Ampute Futbol Milli Takımı’nın Avrupa Şampiyonası’nda ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceğine inandığını ifade etti.

Ziyaretin sonunda Ampute Futbol Milli Takımı, Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’a Milli takım forması takdim etti.

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

EAFF’tan Hakemlerimize Görev.

EAFF’tan Hakemlerimize Görev.

Avrupa Ampute Futbol Şampiyonasında görev alan hakemler açıklanırken, listede yer alan ülkeler arasında 3 hakemle en çok temsil edilen ülke konumunda yer aldık. Şehmuz Ünverdi,Cengiz Demir ve Abdulkadir Düzgün Şampiyonada düdük çalacak olan hakemlerimiz. Hakem hocalarımıza başarılar diliyoruz.

OKUMAYA DEVAM ET

Çok Okunanlar

Copyright © 2022 Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

P