BİZİ TAKİP ET!

Türkiye Spor Turizmi Çalıştayı, Antalya’da düzenlendi

Gençlik ve Spor Bakanlığı, 10-13 Kasım tarihlerinde Antalya’da, "Türkiye Spor Turizmi Çalıştayı" düzenledi. 

Türkiye’nin 600 milyar dolara yaklaşan küresel spor endüstrisinden alacağı payın artırılması ana hedefiyle gerçekleştirilen çalıştayın parolası "Sporda Marka Ülke Türkiye" olarak belirlendi.

Spor Turizmi başlığı altında oluşturulan "Ürün Çeşitliliği ve Sürdürülebilirlik", "Örgütlenme ve Destinasyon Yönetimi", "Çevre, Planlama ve Tesisleşme", "Yatırım, Finansman ve Teşvik", "Tanıtım, İletişim, Pazarlama" ve "İnsan Kaynağı Yönetimi, Eğitim ve Ar-Ge", toplam 6 komisyon çalıştayın konu başlıkları olarak seçildi. 

Türkiye Spor Turizmi Stratejisi ile spor turizmi yol haritasının oluşturulacağı ifade edilen organizasyonda spor ve turizm camialarının yanı sıra kamu kurum ve kuruluşlarından, belediyelerden, spor federasyonlarından, bilim insanlarından, sivil toplum kuruluşları gibi farklı alanlardan 160 katılımcı yer aldı.

Spor turizmi konusunun tüm boyutlarıyla ele aldığı çalıştaya Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu (TBESF) Başkanı Arif Ümit Uztürk, TBESF Asbaşkanı İrfan Çelik, Tekerlekli Sandalye Basketbol ve Tenis Branş Asbaşkanı Önder Yurdagül de katıldı.

Çalıştayın kapanışında konuşan Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, sporun birleştiren, ülkeleri ve insanları bir araya getiren özelliğe sahip olduğunu dile getirdi. 

Kasapoğlu, "Spor turizmi konusundaki perspektifimiz; uluslararası eksende tesisleri, imkanları, teknolojisiyle, iklimiyle ve coğrafyasıyla başarılar ortaya koyan Türkiye inşa etmek" dedi.

 

 

Duyurular

AMPUTE FUTBOL TÜM LİGLER KART ÇİZELGESİ

2023-2024 Sezonu Bitexen Ampute Futbol Ligleri güncel kart çizelgesi aşağıdadır;

 

SÜPER LİG 1.LİG VE 2.LİG KARTLAR GÜNCEL

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

25 ŞUBAT 2024 HAKEM VE GÖZLEMCİ ATAMALARI

Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu 2023-2024 faaliyet programı çerçevesinde oynanan “Bitexen Ampute Futbol Süper Lig, 1.Lig ve 2.Lig”  Hakem ve gözlemci atamaları aşağıdadır;

25 Şubat Hakem Atamaları

 

 

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

AMPUTE FUTBOL TÜM LİGLER KART ÇİZELGESİ

2023-2024 Sezonu Bitexen Ampute Futbol Ligleri güncel kart çizelgesi aşağıdadır;

 

SÜPER LİG 1.LİG VE 2.LİG KARTLAR GÜNCEL

OKUMAYA DEVAM ET

Çok Okunanlar

Copyright © 2022 Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

P