BİZİ TAKİP ET!

Türkiye Spor Zirvesi

Gazete Habertürk’ün ilk kez düzenlediği ‘Habertürk Türkiye Spor Zirvesi’ sona erdi. Sporun tüm paydaşlarının buluştuğu zirve, gün boyu 9 oturum halinde yapıldı.


‘Türk Sporu’ başlıklı oturumda atletizm ve bedensel engelli federasyon başkanları ile sporcuları buluştu.

Turkcell Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı İsmail Bütün’ün moderatörlüğünü yaptığı oturumda Türkiye Atletizm Federasyonu Başkanı Fatih Çintimar, Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Arif Ümit Uztürk, Ampute Milli Takımı’nın oyuncusu Rahmi Özcan ve milli atlet Meryem Bekmez yer aldı.

Uztürk, Ampute Milli Takımı’nın Avrupa şampiyonluğuna ulaşmasının hikayesini anlattı. Vodafone Park’taki finale 5-6 bin kişiyi beklemelerine rağmen 41 bin 600 kişinin kendilerini desteklediğini kaydeden Uztürk, "Seyirci rekoru kırdık. Bunun herhangi bir ülkede bir daha tekrarlanabileceğini düşünmüyorum. Avrupa ve dünya federasyonlarının başkanları söyleyecek kelime bulamadılar." diye konuştu.

Ampute Milli Takımı’nın tecrübeli oyuncusu Rahmi ise "İnandığımız zaman neler yapacağımızı gösterdik" dedi.

Duyurular

Yatırım Finansman ve Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

Yatırım Finansman ve Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu arasında Ampute Futbol Milli Takımı forma sponsorluğu konusunda önemli bir iş birliğine imza attık! 🤝

Yatırım Finansman Basın Toplantı Salonunda gerçekleştirilen törene Başkanımız Alpaslan Erkoç, Baş Antrenörümüz İsmail Temiz ve Takım Kaptanımız Rahmi Özcan katıldı. Sponsorluk anlaşmamızın her iki tarafa da hayırlı olmasını diliyoruz. 🇹🇷⚽️

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

Ampute Futbol Milli Takımı Çorum Belediye Başkanına Teşekkür Ziyaretinde Bulundu

Ampute Futbol Milli Takımı, Avrupa Şampiyonası hazırlıkları çerçevesinde 4-16 Mayıs tarihleri arasında Çorum ilinde devam eden hazırlık kampı desteği için Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’ı ziyaret etti.

Federasyon Başkanımız Alpaslan Erkoç, Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’a verdikleri desteklerden dolayı teşekkürlerini iletti. Kamp süresince sağlanan olanaklar ve desteklerin, takımın Avrupa Şampiyonası’na hazırlık sürecinde büyük bir avantaj sağladığını vurguladılar.

Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Milli Takım’a başarılar diledi. Aşgın, sporun ve sporcunun her zaman yanlarında olduğunu belirtti ve Ampute Futbol Milli Takımı’nın Avrupa Şampiyonası’nda ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceğine inandığını ifade etti.

Ziyaretin sonunda Ampute Futbol Milli Takımı, Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’a Milli takım forması takdim etti.

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

EAFF’tan Hakemlerimize Görev.

EAFF’tan Hakemlerimize Görev.

Avrupa Ampute Futbol Şampiyonasında görev alan hakemler açıklanırken, listede yer alan ülkeler arasında 3 hakemle en çok temsil edilen ülke konumunda yer aldık. Şehmuz Ünverdi,Cengiz Demir ve Abdulkadir Düzgün Şampiyonada düdük çalacak olan hakemlerimiz. Hakem hocalarımıza başarılar diliyoruz.

OKUMAYA DEVAM ET

Çok Okunanlar

Copyright © 2022 Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

P