BİZİ TAKİP ET!

Uluslararası Para Badminton Bahreyn Turnuvası Başlıyor

BWF turnuva takvimde yer alan ve Level 2 seviyesindeki Uluslararası Para Badminton Bahreyn Turnuvası 16-21 Mayıs 2022 tarihleri arasında Bahreyn’in başkenti Manama’da başlıyor. Organizasyona 25 ülkeden 155 sporcu katılıyor.

Milli Para Badminton Sporcularımız, katıldıkları bu yılki ilk turnuvaları olan Bahreyn Para Badminton turnuvası ile Paris 2024 Paralimpik oyunları yolunda ranking puanında üst sıralamalar elde etmek için Manama’ya ulaştı.

Kafileyi sabah saat 05.30 gibi çok erken bir vakitte Manama Büyükelçimiz Sayın Esin Çakıl Havaalanında karşılayarak takımımıza büyük bir destek verdi. Sayın Büyükelçimiz kafilemiz otele ulaşıncaya kadar takımımızın yanından ayrılmadı.

Şampiyona hakkında konuşan Para Badminton Asbaşkanı Osman Çalım, ”milli takımımızın ilk turnuvası olan bu müsabakada kafilemizin morali üst seviyede, buradan dereceler alarak dönmek ve Paris Paralimpik Oyunları öncesinde bir basamağı daha başarıyla geride bırakmak istiyoruz.” dedi.

Milli takımımız, ikisi Tekerlekli sandalye de olmak üzere 4 kategoride yarışacak. 4 kadın 4 erkek olmak üzere toplam 8 sporcu ile ülkemizi temsil edecek.

Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Para Badminton milli takımımız şu isimlerden oluşmaktadır.
Kafile başkanı: Osman Çalım İdareci: Özlem Akgüç
Milli Takım Antrenörlerimiz: Ahmet Bozdam-Ezgi Göktürk
Sporcularımız: WH2 kategorisi Emine Seçkin ve Narin Uluç. SL3 kategorisinde Halime Yıldız ve Mustafa Tuğra Nur. SL4 de Tuğçe Çelik ve Sedat Tümkaya, SU5 da ise İlker Tuzcu ve Burak May. Sporcularımız hem tek hem de çift maçlarında ülkemizi temsil edecekler.

Duyurular

Kurban Bayramı Tebrik

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

2024-2025 Sezonu Ampute Futbol Hakem ve Gözlemci Vize takvimi duyurusu

2024-2025 Sezonu Ampute Futbol Hakem ve Gözlemci Vize takvimi duyurusu

 

İlgi talimat gereği Ampute Futbol Hakem ve Gözlemcilerimizin 2024-2025 Ampute Futbol sezonu vizelerini yenilemeleri için uyulması gereken esaslar aşağıdadır.

1) Hakem ve Gözlemcilerin vize yenileme işlemleri 01 Temmuz – 30 Temmuz 2024 tarihleri arasında yapılacaktır. 30 Temmuz 2024 tarihine kadar Federasyonumuza ulaşmayan hakem ve gözlemci vize belgeleri işleme alınamayacağından evrak gönderim tarihine hassasiyet gösterilmesi önem arz etmektedir.

 

2) Ampute Futbol 2024-2025 sezonunda görev almak üzere sadece 2023-2024 sezon sonunda Faal hakem ve gözlemci kadrosunda yerini korumuş olan hakem ve gözlemciler vize yenileme için müracaat edebilecektir.

 

3) 2024-2025 Sezonu için Hakem ve Gözlemcilerden vize ücreti alınmayacaktır.

 

4) Tüm Gözlemciler bilgisayar ortamında eksiksiz doldurulmuş ve son altı ay içerisinde çekilmiş fotoğraflı 2 adet Gözlemci bilgi formunu 2 adet vesikalık fotoğrafla birlikte Federasyonumuza gönderecektir.

 

5) Tüm hakemler bilgisayar ortamında eksiksiz doldurulmuş ve son altı ay içerisinde çekilmiş fotoğraflı 2 adet Hakem bilgi formu, 2 adet vesikalık fotoğraf ve TFF tarafından İl ve bölgesel klasmanlar için kabul edilen nitelikte sağlık raporunun aslını veya renkli fotokopisini Federasyonumuza gönderecektir.

NOTLAR 

Faal Hakem ve Gözlemciler için Ampute Futbol 2024 /2025 sezonu başlamadan önce sezon başı eğitim semineri tarih ve yeri daha sonra bildirilecektir.

Bu vize takviminde yer almayan veya yer aldığı halde uygulamada aksaklık görülen konular ve tarihlerle ilgili olarak değişiklik dâhil karar vermeye Ampute Futbol MHK yetkilidir.

Tüm Hakem ve Gözlemcilerin bu talimat ekinde yayımlanan belge ve formları kullanması zorunlu olup, farklı form ve belge kullananların vize yenileme işlemleri yapılmayacaktır.

Bilgi formlarına yabancı dil girişi yapan hakem ve gözlemciler yabancı dil seviyesini gösterir belgelerini de bilgi formuna ekleyerek Federasyona gönderecektir.

Hakem ve Gözlemcilerimiz ihtiyaç halinde ibraz etmek üzere Federasyonumuza gönderdiği belgelerin birer nüshasını kendilerinde bulunduracaklardır.

Vize belgeleri kargoyla ve karşı ödemeli olmayacak şekilde Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonunun “Ehlibeyt Mahallesi Ceyhun Atuf Kansu Caddesi, Üçler Plaza No:126 Kat:2 Daire No: 3-4 Balgat – Çankaya / ANKARA” adresine Kargo veya APS ile gönderilmesi gerekmektedir.

Bilgi Formları Aşağıdadır;

2024-25-HAKEM-BILGI-FORMU-SAGLIK-RAPORU

 

2024-25-TBESF-GOZLEMCI-BILGI-FORMU

 

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

Federasyon Başkanımızdan Bayram Mesajı

Sevgili Sporcularımız, Değerli Antrenörlerimiz, Kulüp Başkanlarımız ve Yöneticilerimiz, Kıymetli Ampute Futbol Camiası,

Mübarek Kurban Bayramı’nızı en içten dileklerimle kutluyorum. Bu özel ve anlamlı bayramda, sevdiklerinizle birlikte sağlıklı, huzurlu ve mutlu günler geçirmenizi temenni ediyorum.

Sporcularımızın azmi ve başarısı, antrenörlerimizin özverili çalışmaları, kulüp başkanlarımız ve yöneticilerimizin destekleri sayesinde, her geçen gün daha büyük başarılara imza atmaktayız. Sizlerin gösterdiği gayret ve fedakarlıkla Ampute Futbol her geçen gün daha da ileriye taşıyoruz.

Kurban Bayramı’nın getirdiği bereket ve huzurun, tüm hayatımıza yayılmasını ve güzel günlerin habercisi olmasını diliyorum.

Saygı ve sevgilerimle,

Alpaslan Erkoç
Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Başkanı

OKUMAYA DEVAM ET

Çok Okunanlar

Copyright © 2022 Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

P