BİZİ TAKİP ET!

Ümit Burunlular ve Kenan Eroğlu Zagreb’de 6 madalya kazandı

Dünya Bilek Güreşi Kupası’nda milli sporcularımız Ümit Burunlular ve Kenan Eroğlu 3 altın, 2 gümüş ve 1 bronz olmak üzere toplam 6 madalya kazandı.

22 ülkeden 300’e yakın sporcunun katılımıyla Hırvatistan’ın başkenti Zagreb’de gerçekleştirilen Dünya Bilek Güreşi Kupası’nda millilerimiz 3 altın, 2 gümüş ve 1 bronz olmak üzere toplam 6 madalya elde etti.

Kupada büyükler kategorisinde mücadele eden Ümit Burunlular +75 kilo sağ ve sol kolda kürsünün zirvesine çıkarak altın madalyaya uzanırken Kenan Eroğlu ise 75 kilo sağ ve sol kolda gümüş madalyanın sahibi oldu.

Organizasyonda ayrıca açık sıklet kategorisinde de yarışan Ümit Burunlular büyükler sağ kolda altın madalya kazanırken Kenan Eroğlu master sol kolda bronz madalyayı boynuna taktı.

Bakan Soylu’dan millilerimize tebrik
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Dünya Bilek Güreşi Kupası’nda dereceye giren milli sporcularımızla Zagreb’deki Yunus Emre Enstitüsü’nde bir araya gelerek bilek güreşçilerimizi tebrik etti.


Duyurular

Genç Millilerimiz Junior Camp’a gidiyor.

18-22 Temmuz 2024 tarihleri arasında Belçika’nın Blankenberge kentinde gerçekleştirilecek olan “Junior Camp” etkinliğine ülkemizden 8 sporcu katılacaktır. İlk kafilemiz Ankara’dan yola çıktı. Sporcularımıza başarılar dileriz.

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

SÜPER KUPA STATÜSÜ

2024 Sezonu Süper Kupa statüsü aşağıdadır.

Statüye aynı zamanda internet sitemizin “FORMLAR” bölümünden ulaşılabilir.

2024 SÜPER KUPA

OKUMAYA DEVAM ET

Çok Okunanlar

Copyright © 2022 Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

P