BİZİ TAKİP ET!

TBESF HABER

VESTEL, TBESF’nin Ana Sponsoru Oldu

TBESF ve VESTEL arasında imzalanan iş birliği anlaşması ile VESTEL, TBESF’nin ana sponsoru oldu.

15 Mart 2023 tarihinde İstanbul’da düzenlenen tanıtım toplantısına TBESF Başkanı Muaz Ergezen, Vestel Genel Müdürü Ergün Güler, TBESF Yönetim Kurulu Üyesi Arif Ölmez, Genel Sekreter Mehmet Berk İnan ve Başkan Danışmanı Pınar Erez’in yanı sıra TBESF sporcularından Koral Berkin Kutlu – Yüzme, Umut Ünlü – Yüzme, Selim Taş – Yüzme, Hüseyin Dalman – TS Basketbol, İsmail Ar – Ts Basketbol, Enes Bulut– TS Basketbol ve çok sayıda basın mensubu katıldı.

Konuşmasına depremlerde hayatını kaybeden vatandaşlara baş sağlığı dileyerek başlayan Vestel Ticaret A.Ş. Genel Müdürü Ergün Güler, “Ülkemiz çok zor bir dönemden geçiyor. Yaralarımızı bir an evvel sarmak için mücadele ediyoruz. Bu süreçte sporun da iyileştirici ve birleştirici rolünün her zamankinden daha kritik olacağına inanıyoruz” dedi.

“Çeyrek asırdır sporu destekleyen köklü bir kurum olarak, tıpkı tüm iş süreçlerimizde olduğu gibi spor ile birlikteliklerimizde de anahtar kelimemiz ‘sürdürülebilirlik’. Spor yatırımlarımızı sürdürülebilir kıldığımız için desteklediğimiz spor dallarında bugün ülkemiz bir dünya markası oldu. 7 yıldan fazla bir süre önce voleybol ile başlattığımız ve hala büyük bir uyum içinde devam eden birlikteliğimiz bu bakış açımızın en somut göstergelerinden biri. Şimdi de Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu ile benzer bir yola çıktık. Bu gelişme başta şahsım olmak üzere tüm Vestel Şirketler Grubu adına büyük onur ve mutluluk kaynağı. Federasyonumuz, daha önce elde ettiği başarıları, sponsoru Vestel ile daha da yukarı taşıyacak ve özellikle 2024 Paralimpik Olimpiyatları olmak üzere dünya spor tarihine adını altın harflerle kazıyacak. 2024 Paralimpik Olimpiyatları için kotaların alındığı, ‘Paralimpik Yılı’ olarak anılan 2023 yılının Vestel sponsorluğu ile birlikte verimli ve motivasyonu yüksek şekilde geçeceğinden kuşkum yok” ifadelerini kullanan Güler, sporculara manevi desteklerini de her zaman hissettireceklerini vurguladı.

Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Muaz Ergezen ise iş birliği ile ilgili yaptığı açıklamada ; “Biz sporcularımızı azmin, mücadelenin, cesaretin ve başarının temsilcileri olarak tanımlıyoruz. Onların gücüne güç kattığı için Vestel’e teşekkür ediyoruz.’’ ifadelerini kullandı.

Başkan Ergezen: ”Bugün Federasyonumuz için çok önemli bir iş birliğine daha imza attık. Sporun ve sporcunun her zaman yanında olan VESTEL artık Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu’nun ana sponsorlarından biri. Bu iş birliği için uzun süredir görüşmelerimiz devam etmekteydi. Yaşadığımız deprem felaketi sonrası Sayın Genel Müdürümüz Ergün Güler’in yaklaşımıyla iş birliğimizi genişlettik. Lansmanımıza değerli sporcularımız ve spor basının önemli temsilcileri de katıldı. Katılan sporcularımızdan biri olan Basketbol Milli Takımımızın üyesi İsmail Ar yaşadığı deprem sonrası 13 yaşında engelli olan bir sporcumuz. Onun deyimiyle hayatı sporla değişti. Sporun yaralarımızı iyileştirici yanına daha çok önem vermeliyiz. Bu noktada TBESF olarak hazırız. Bu önemli iş birliği sırasında yanımızda olan Yönetim Kurulu Üyelerimize, sporcularımıza ve yöneticilerimize teşekkürü borç bilirim.” ifadelerini kullandı.

TBESF HABER

Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Osman Aşkın Bak ve Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Başkanımız Alpaslan Erkoç, 3 Aralık Dünya Engelliler gününde “Ümraniye Engelsiz Spor Merkezi’nin” açılışında bir araya geldi. Sayın Bakanımız, etkinlik boyunca yüzlerce bireyle yakından ilgilenerek samimi ve güler yüzlü desteğini esirgemedi.

Ülke olarak, engelli bireylere yönelik sunduğu kapsamlı desteklerle bilinen Sayın Cumhurbaşkanımızın önderliğinde, Spor Bakanımızın da kararlı ve kapsayıcı politikalarıyla engelli sporcularımıza daha geniş olanaklar sunmaya devam ediyor. Bu desteklerle birlikte, sporda yeni başarılar elde ederek ülkemize madalyalar ve şampiyonluklar getirmeyi hedefliyoruz

OKUMAYA DEVAM ET

TBESF HABER

AMPUTE FUTBOL MERKEZ HAKEM KURULU

Federasyonumuz Ampute Futbol Merkez Hakem Kurulu görevlendirilmesi ve kurul içi görev dağılımı aşağıdaki gibidir. Camiamıza duyurulur.

A.F. MHK Başkanı Ahmet Emin ALANKA

A.F. MHK Bşk V. Alpaslan ACIMERT

A.F. MHK HAAK Başkanı Murat YÜZGEÇ

A.F. MHK EPAK Başkanı Utku TUNAVELİOĞLU

A.F. MHK Raportör Mustafa ÇAVUŞ

OKUMAYA DEVAM ET

TBESF HABER

Şahinbey Belediye GSK, Şampiyonlar Ligi Şampiyonu

Şahinbey Belediye Gençlik ve Spor Kulübü, İspanya’nın Estepona kentinde düzenlenen Şampiyonlar Ligi’nde muhteşem bir performans sergileyerek tüm maçlarını galibiyetle tamamlayarak şampiyonluğa ulaştı.

 

Heyecan dolu bir finalde, Polonya’nın güçlü temsilcisi Wisla Krakow ile karşı karşıya gelen Şahinbey Belediye, 2-0 geriye düştüğü maçı 3-2’lik üstünlükle tamamlayarak unutulmaz bir zafer elde etti. Kulüp tarihindeki bu büyük başarı, oyuncuların azim ve kararlılığıyla birleşerek ortaya koydukları olağanüstü performansın bir yansımasıydı.

 

Bu büyük başarıya ulaşmamıza katkıda bulunan tüm sporcularımızı, teknik kadromuzu, yöneticilerimizi tebrik ederiz.

OKUMAYA DEVAM ET

Çok Okunanlar

Copyright © 2022 Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

P