BİZİ TAKİP ET!

Word Boccia Challenger tüm hızıyla devam ediyor.

Word Boccia Challenger tüm hızıyla devam ediyor.

7-13 Eylül Tarihleri arasında İtalya, Roma Federal Teknik Merkezi Spor Salonunda devam eden organizasyon da 20 ülke sporcuları en iyi olmak için mücadele ediyor.
Grup maçlarının hiçbir temsilcimiz finallere çıkamadı.
Word Boccia Challenger BC3 Erkeklerde Öner Bozbıyık A grubun ilk maçındakarşılaştığı Fransız sporcu Jules Menard karşısında uzatmalara giden maçta 5-4mağlup oldu.ikinci maçında Çek rakibini 6-2 ile geçen Bozbıyık son grupmücadelesinde Brezilyalı Mateus Carvalho’ya uzatmalara giden maçta mağlup olduve gruptan çıkamadı. Aynı kategorinin F grubunda ise ilk turu bay geçen ErsoyTurp ,ikinci turda Alman İlker Dinçöz’ü 6-3 geçti.grubun son maçında mağlupolmasına rağmen bir üst tura çıkan Turp PatrickWilson ile karşılaştı ve maçtan 6-3 galip ayrılan taraf oldu.sporcumuz son 16 karşılaşmasında yenilerek çeyrek finale yükselemedi.

BC3 Kadınlarda ki temsilcimiz Havva Alyurt C grubu ilkmaçında Hong Hong’lu rakibi Yuen Kei Ko karşısında 9-1 mağlup oldu.ikincimaçında ise İspanyol rakibi Veronica Pamies’i 4-1 ile geçen Alyurt son 8 sporcuarasına kaldı. Alyurt ,Jamieson Leeson ile karşılaşacak. BC4 Kadınlar C grubunda yer alan Fatma Gürbüzer ise ilk WaiYan Vivian Lau ile karşısında 6-1 mağlup oldu.Grubun son maçında da 5-4 kaybeden Gürbüzer bireysel kategorilerde gruptan çıkamadı.

BC4 Erkeklerde yarışan Mehmet Emir Ateş ise E grubundaçıktığı iki maçtada mağlup oldu.ilk karşılaşmasında Brezilyalı rakibi EliseuDos Santos’a 10-1,Azerbaycanlı sporcu Bahruz Mirzayev’e 4-2’lik skorlarlakaybeden Ateş gruptan çıkamadı.Bir diğer BC4 Erkek Sporcumuz Yahya Gürbüzer ise ilk turubay geçmesinin ardından ikinci turda F grubunda Slovenyalı rakibi Blaz Adamlje9-1 ile geçti.ikinci ve son maçında 11-1 yenildi.Aldığı sonuçlarla Son 16 sporcuarasına kalan Gürbüzer, Ondřej Kaasile karşılaştı ve 7-1 yenilerek turnuvayı noktaladı.

TBESF Boccia sporcularını organizasyona pazartesi günü çift maçları ile devam edecek.

Duyurular

Kurban Bayramı Tebrik

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

2024-2025 Sezonu Ampute Futbol Hakem ve Gözlemci Vize takvimi duyurusu

2024-2025 Sezonu Ampute Futbol Hakem ve Gözlemci Vize takvimi duyurusu

 

İlgi talimat gereği Ampute Futbol Hakem ve Gözlemcilerimizin 2024-2025 Ampute Futbol sezonu vizelerini yenilemeleri için uyulması gereken esaslar aşağıdadır.

1) Hakem ve Gözlemcilerin vize yenileme işlemleri 01 Temmuz – 30 Temmuz 2024 tarihleri arasında yapılacaktır. 30 Temmuz 2024 tarihine kadar Federasyonumuza ulaşmayan hakem ve gözlemci vize belgeleri işleme alınamayacağından evrak gönderim tarihine hassasiyet gösterilmesi önem arz etmektedir.

 

2) Ampute Futbol 2024-2025 sezonunda görev almak üzere sadece 2023-2024 sezon sonunda Faal hakem ve gözlemci kadrosunda yerini korumuş olan hakem ve gözlemciler vize yenileme için müracaat edebilecektir.

 

3) 2024-2025 Sezonu için Hakem ve Gözlemcilerden vize ücreti alınmayacaktır.

 

4) Tüm Gözlemciler bilgisayar ortamında eksiksiz doldurulmuş ve son altı ay içerisinde çekilmiş fotoğraflı 2 adet Gözlemci bilgi formunu 2 adet vesikalık fotoğrafla birlikte Federasyonumuza gönderecektir.

 

5) Tüm hakemler bilgisayar ortamında eksiksiz doldurulmuş ve son altı ay içerisinde çekilmiş fotoğraflı 2 adet Hakem bilgi formu, 2 adet vesikalık fotoğraf ve TFF tarafından İl ve bölgesel klasmanlar için kabul edilen nitelikte sağlık raporunun aslını veya renkli fotokopisini Federasyonumuza gönderecektir.

NOTLAR 

Faal Hakem ve Gözlemciler için Ampute Futbol 2024 /2025 sezonu başlamadan önce sezon başı eğitim semineri tarih ve yeri daha sonra bildirilecektir.

Bu vize takviminde yer almayan veya yer aldığı halde uygulamada aksaklık görülen konular ve tarihlerle ilgili olarak değişiklik dâhil karar vermeye Ampute Futbol MHK yetkilidir.

Tüm Hakem ve Gözlemcilerin bu talimat ekinde yayımlanan belge ve formları kullanması zorunlu olup, farklı form ve belge kullananların vize yenileme işlemleri yapılmayacaktır.

Bilgi formlarına yabancı dil girişi yapan hakem ve gözlemciler yabancı dil seviyesini gösterir belgelerini de bilgi formuna ekleyerek Federasyona gönderecektir.

Hakem ve Gözlemcilerimiz ihtiyaç halinde ibraz etmek üzere Federasyonumuza gönderdiği belgelerin birer nüshasını kendilerinde bulunduracaklardır.

Vize belgeleri kargoyla ve karşı ödemeli olmayacak şekilde Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonunun “Ehlibeyt Mahallesi Ceyhun Atuf Kansu Caddesi, Üçler Plaza No:126 Kat:2 Daire No: 3-4 Balgat – Çankaya / ANKARA” adresine Kargo veya APS ile gönderilmesi gerekmektedir.

Bilgi Formları Aşağıdadır;

2024-25-HAKEM-BILGI-FORMU-SAGLIK-RAPORU

 

2024-25-TBESF-GOZLEMCI-BILGI-FORMU

 

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

Federasyon Başkanımızdan Bayram Mesajı

Sevgili Sporcularımız, Değerli Antrenörlerimiz, Kulüp Başkanlarımız ve Yöneticilerimiz, Kıymetli Ampute Futbol Camiası,

Mübarek Kurban Bayramı’nızı en içten dileklerimle kutluyorum. Bu özel ve anlamlı bayramda, sevdiklerinizle birlikte sağlıklı, huzurlu ve mutlu günler geçirmenizi temenni ediyorum.

Sporcularımızın azmi ve başarısı, antrenörlerimizin özverili çalışmaları, kulüp başkanlarımız ve yöneticilerimizin destekleri sayesinde, her geçen gün daha büyük başarılara imza atmaktayız. Sizlerin gösterdiği gayret ve fedakarlıkla Ampute Futbol her geçen gün daha da ileriye taşıyoruz.

Kurban Bayramı’nın getirdiği bereket ve huzurun, tüm hayatımıza yayılmasını ve güzel günlerin habercisi olmasını diliyorum.

Saygı ve sevgilerimle,

Alpaslan Erkoç
Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Başkanı

OKUMAYA DEVAM ET

Çok Okunanlar

Copyright © 2022 Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

P