BİZİ TAKİP ET!

YELKEN GELİŞİM KAMPI

TBESF YELKEN 2.4 MR ÇALIŞMA KAMP ILANI

Türkiye Bedensel Engelliler Federasyonu 2018 Faaliyet Programı’nda yer alan 2.4MR Çalışma Kampı 20 – 29Nisan 2018 tarihleri arasında Mersin İlinde gerçekleşecektir.

Kamp 20 Nisan Cuma günü saat 12:00’de başlayacak, 29 Nisan Pazar günü saat 16:00’da sona erecektir.

2.4MR çalışma kampı açık statüde planlanmıştır. Kampa katılacak sporcular için herhangi bir yaş veya cinsiyet farkı aranmayacaktır.

Kampa katılacak sporcuların 15 Nisan günü saat 17:00’a kadar paralimpikyelken@gmail.com ve info@tbesf.org.tr adresine kayıt forumlarını göndermeleri gerekmektedir. Son bildirim tarihinden sonra iletilecek kayıtlar dikkate alınmayacaktır.

Kampa katılımcı sporcu sayısı 10(on) üzerinde olması durumunda kamp ;

20 -24 Nisan Birinci Grup,

25-29 Nisan İkinci Grup şeklinde başvuru tarihi dikkate alınarak katılımcı listesi oluşturulacaktır.

Mersin ili dışından kampa katılacak kulüp sporcuları kendi konaklama-ulaşım ve iaşelerini karşılayacaklardır.

TBESF hiç bir isim adı altında sporcu veya kulübe ödeme yapmayacaktır.

2.4MR Çalışma kampına katılacak sporcuların tekneleri direk takımları, yelken ve donanımları Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu tarafından verilecektir.

Sporcuların yanlarında getirmeleri gereken malzemeler;

Kişisel deniz kıyafetleri,
Şapka,
Güneş Kremi,
Can Yeleği,
Not Defteri,
Kalem,
sporcular tarafından getirilecektir.

Sporcuların, kara antrenmanlarına uygun spor kıyafetleri de getirmeleri gerekmektedir.

Konaklama önerisi ;

Atlıhan Otel
Mesudiye Mahallesi, İstiklal Cd. No:138, 33000 Akdeniz/Mersin
0324 232 4153

TBESF HABER

“Para Dans Kosice 2023 turnuvasından 3 Altın 2 Gümüş Madalya ile Dönüyorlar”

Federasyonumuzun 2023 yılı faaliyet programında öne çıkan bir etkinlik gerçekleşti. Para Dans Kosice 2023 Para Dance Sport World Cup Turnuvası, 15-17 Eylül 2023 tarihleri arasında Slovakia’nın ev sahipliğinde gerçekleşti.

Sporcular, bu prestijli turnuvada üstün bir başarı elde ettiler. Toplamda 3 altın ve 2 gümüş madalya kazanan milli sporcular, Türk bayrağını gururla temsil ettiler.

Slovakya’nın ev sahipliğindeki turnuva, dünya çapında yetenekli dansçıları bir araya getirerek büyük bir rekabetin yaşandığı bir platform oldu. Sporcular, sadece ülkemizi değil, aynı zamanda yeteneklerini tüm dünyaya gösterme fırsatı buldular.

Federasyonumuz, sporcularımızın elde ettiği bu başarıdan dolayı gurur duyuyor ve onları tebrik ediyor. Bu önemli etkinliğin, gelecekteki uluslararası müsabakalarda da başarıların habercisi olduğuna inanıyoruz. Sporcularımıza başarılarının devamını dileriz.

PARADANS KOSIČE DÜNYA KUPASİ 2023

OKUMAYA DEVAM ET

Ampute Futbol

Ampute Futbol 2023-2024 Sezonu Süper Lig Fikstür Çekimi

“Ampute futbol 2023-2024 sezonu Süper Lig fikstür çekimi 14 Eylül 2023 tarihinde saat 16:30’da YouTube üzerinden canlı yayınlanacaktır. Canlı yayın bağlantısı aşağıdaki gibidir:”

https://www.youtube.com/@bedenselengelliler

 

OKUMAYA DEVAM ET

TBESF HABER

“Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, TBESF Başkanı Alpaslan Erkoç’u Kabul Etti”

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Alpaslan Erkoç’u makamında kabul etti. Görüşme Bakanlık makamında gerçekleşti. Federasyon başkanı Erkoç, Gençlik ve Spor Bakanına yeni dönem faaliyetleri ve çalışma takvimi hakkında bilgiler verdi. Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Federasyon Başkanı Erkoç’u ve göreve gelen yeni yönetimini tebrik etti.

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak,’ Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu çalışmalarını yakından takip edeceğini ve önümüzdeki dönemde Federasyonun tüm bileşenleriyle ve Milli Takımlarla ses getiren başarılara imza atmasını beklediğini’ ifade etti. Bakan Bak, ‘Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın örnek bir sporsever olduğunu ve özellikle de sporda engellilerin varlığı konusundaki hassasiyetlerini’ dile getirdi. Bu doğrultuda Gençlik ve Spor Bakanlığı olarak Milli takımın çalışmalarını yakından birebir takip ederek uluslararası alanda Paralimpik olimpiyatlarda yeni başarılar kazanmak için gereken desteği vereceklerini söyledi.

Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonun kısa, orta ve uzun vadede stratejik planları ve çalışmaları hakkında Bakan Bak’ a detaylı bir sunum gerçekleştiren Başkan Erkoç, “Sayın Bakanımız bizi çok samimi ve sıcak bir ortamda karşıladı. Kendisine mütevazı kişiliğinden ve engellilerin spordaki varlığına olan duyarlılığından dolayı adeta hayran kaldık. Sayın Bakanımızın Türk Sporu ve özellikle Milli Takımlarımız adına her türlü desteği fazlasıyla verecek bir sporsever olması biz spor camiası için büyük bir öneme sahiptir. Bu, bizler için önemli bir motivasyon kaynağı oluşturacaktır. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak’ ın ilgi ve özverisi ile engelli sporunu en güzel yerlere getireceğimize inanıyoruz. Sayın Bakanımıza Federasyonumuza göstermiş olduğu ilgisi ve biz engelli vatandaşlarımıza karşı duyarlılığı ve sevgisinden dolayı müteşekkirim” dedi.

Görüşme sonunda Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak ve Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Alpaslan Erkoç Bakanlık makamında hatıra fotoğrafı çektirdi.

OKUMAYA DEVAM ET

Çok Okunanlar

Copyright © 2022 Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

P