BİZİ TAKİP ET!

Yelken Milli Takımımız Dünya Şampiyonası’na Hazır!

Yelken Milli Takımımız, 16-22 Eylül günleri arasında Amerika’nın Sheboygan kentinde yapılacak olan 2018 Paralimpik Yelken Dünya Şampiyonası hazırlıklarını tamamladı. Ülkemizi temsil edecek iki Milli sporcumuz; Miray Ulaş ve Hasan Hüseyin Akbulut, şampiyonada ilk 3 içinde yer almak için mücadele edecek. 

Türkiye’de ikinci kez yapılan Bedensel Engelliler Türkiye Yelken Şampiyonası’nı birinci olarak tamamlayan Miray Ulaş ve Hasan Hüseyin Akbulut, Milli Takım’a seçilerek Dünya Şampiyonası’nda ülkemizi temsil etme hakkı kazandı. Mersin’de iki kere kampa giren Milli yelkencilerimiz, 15 gün boyunca şampiyonaya hazırlandı.

2018 Paralimpik Yelken Dünya Şampiyonası’nda iki Milli sporcumuz da Hansa 303 kategorisinde yarışacak. 5 kişilik kafileden oluşan Milli Takımımız, yarın (12 Eylül Çarşamba) ABD’ye hareket edecek

Yelken Milli Takımı Kafile Listesi 
1-
Gülden Nacar (Kafile Başkanı)
2-
Cemal Özdiyar (Antrenör)
3-
Armağan Koç (Antrenör)
4-
Hasan Hüseyin Akbulut (Sporcu)
5-
Miray Ulaş (Sporcu) 

Milli Takımımıza başarılar dileriz. 

Duyurular

Yatırım Finansman ve Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

Yatırım Finansman ve Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu arasında Ampute Futbol Milli Takımı forma sponsorluğu konusunda önemli bir iş birliğine imza attık! 🤝

Yatırım Finansman Basın Toplantı Salonunda gerçekleştirilen törene Başkanımız Alpaslan Erkoç, Baş Antrenörümüz İsmail Temiz ve Takım Kaptanımız Rahmi Özcan katıldı. Sponsorluk anlaşmamızın her iki tarafa da hayırlı olmasını diliyoruz. 🇹🇷⚽️

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

Ampute Futbol Milli Takımı Çorum Belediye Başkanına Teşekkür Ziyaretinde Bulundu

Ampute Futbol Milli Takımı, Avrupa Şampiyonası hazırlıkları çerçevesinde 4-16 Mayıs tarihleri arasında Çorum ilinde devam eden hazırlık kampı desteği için Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’ı ziyaret etti.

Federasyon Başkanımız Alpaslan Erkoç, Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’a verdikleri desteklerden dolayı teşekkürlerini iletti. Kamp süresince sağlanan olanaklar ve desteklerin, takımın Avrupa Şampiyonası’na hazırlık sürecinde büyük bir avantaj sağladığını vurguladılar.

Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Milli Takım’a başarılar diledi. Aşgın, sporun ve sporcunun her zaman yanlarında olduğunu belirtti ve Ampute Futbol Milli Takımı’nın Avrupa Şampiyonası’nda ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceğine inandığını ifade etti.

Ziyaretin sonunda Ampute Futbol Milli Takımı, Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’a Milli takım forması takdim etti.

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

EAFF’tan Hakemlerimize Görev.

EAFF’tan Hakemlerimize Görev.

Avrupa Ampute Futbol Şampiyonasında görev alan hakemler açıklanırken, listede yer alan ülkeler arasında 3 hakemle en çok temsil edilen ülke konumunda yer aldık. Şehmuz Ünverdi,Cengiz Demir ve Abdulkadir Düzgün Şampiyonada düdük çalacak olan hakemlerimiz. Hakem hocalarımıza başarılar diliyoruz.

OKUMAYA DEVAM ET

Çok Okunanlar

Copyright © 2022 Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

P