BİZİ TAKİP ET!

Yüzme 2021 Yılı Sınıflandırma Talebi Hakkında

Federasyonumuz tarafından 2021 yılında düzenlenmesi planlanan Yüzme Türkiye  Şampiyonaları’nda yer almak isteyen, daha önce sınıflandırmaya girmemiş (ilk defa sınıflandırmaya girecek) ve sınıflandırmasının yenilenmesini isteyen sporcular için sınıflandırma talebi alınacaktır.

 

 Sınıflandırmaya girecek ve sınıflandırma talebinde bulunacak sporcular için ekte yer alan “Bedensel Engelliler Yüzme 2021 Yılı Sınıflandırma Talep Formu”nun doldurulup, taranmış halinin bedenselyuzmesiniflandirma@gmail.com mail adresine 18 Aralık 2020 tarihine kadar gönderilmesi gerekmektedir.

 

 Belirtilen tarihe kadar başvuru yapmayan kulüplerin sporcu sınıflandırması, 2022 yılı içerisinde planlanan sınıflandırma müsabakalarında yapılacaktır.

 Federasyonumuz Yüzme Teknik Kurulu’nun kararıyla bu sınıflandırma panellerinde geçtiğimiz yıllarda ölçüme girememiş ve sınıflandırma alamamış birçok sporcu olduğundan dolayı, ölçüm panelinde yoğunluk çok olması halinde öncelik sınıflandırması olmayan sporculara verilecektir.

 

 Daha önce sınıflandırma almış olup, revize talebinde bulunan ancak yoğunluktan dolayı revizeleri yapılamayan sporcularımızın ölçümleri, Tokyo 2020 Paralimpik Oyunları’ndan sonra düzenlenecek ilk şampiyonada gerçekleştirilecektir. Bu durumda olan sporcularımız için daha önce verilmiş olan S, SB, SM grupları, 2021 yılında yapılacak müsabakalarda geçerli sayılacaktır.

 

 Sporcularımızın sınıflandırmaları, 2018 yılında Uluslararası Paralimpik Yüzme Federasyonu tarafından yayınlanan ve yenilenen kurallar ile düzenlemeler kitapçığına bağlı kalınarak yapılacak olup, aynı zamanda alınan özel eğitimler, bilimsel yöntemler, orijinal değerlendirme formları ve araç gereçleriyle yapılacaktır.

 

 Sınıflandırmalar ile ilgili detaylı bilgiye bedenselyuzmesiniflandirma@gmail.com mail adresinden iletişime geçerek ulaşabilirsiniz.

Duyurular

AMPUTE FUTBOL TÜM LİGLER KART ÇİZELGESİ

2023-2024 Sezonu Bitexen Ampute Futbol Ligleri güncel kart çizelgesi aşağıdadır;

 

SÜPER LİG 1.LİG VE 2.LİG KARTLAR GÜNCEL

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

25 ŞUBAT 2024 HAKEM VE GÖZLEMCİ ATAMALARI

Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu 2023-2024 faaliyet programı çerçevesinde oynanan “Bitexen Ampute Futbol Süper Lig, 1.Lig ve 2.Lig”  Hakem ve gözlemci atamaları aşağıdadır;

25 Şubat Hakem Atamaları

 

 

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

AMPUTE FUTBOL TÜM LİGLER KART ÇİZELGESİ

2023-2024 Sezonu Bitexen Ampute Futbol Ligleri güncel kart çizelgesi aşağıdadır;

 

SÜPER LİG 1.LİG VE 2.LİG KARTLAR GÜNCEL

OKUMAYA DEVAM ET

Çok Okunanlar

Copyright © 2022 Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

P