BİZİ TAKİP ET!

Yüzme Milli Takımımız, 2020’ye 60 madalyayla başladı

Yüzme Milli Takımımız, 2020’ye 60 madalyayla başladı. 

Belarus’un başkenti Minsk’te düzenlenen Uluslararası Paralimpik Yüzme Turnuvası’nda yarışlar tamamlandı.

Milli Takımımız 18 altın, 23 gümüş ve 19 bronz olmak üzere kazandığı toplam 60 madalya ile 2020’ye iyi bir başlangıç yaptı.

Organizasyonda madalya elde eden milli sporcularımız ve kategorileri ise şöyle:

Kadınlar
50 m kelebek
S5 kategorisi: Sevilay Öztürk (altın), Emine Avcu (bronz)

100 m serbest 
S8 kategorisi: Melda Kolayca (gümüş)

200 m karışık 
SM5 kategorisi: Emine Avcu (gümüş), Özge Üstün (bronz)

50 m serbest 
S8 kategorisi: Melda Kolayca (gümüş)
S6 kategorisi: Özlem Kaya (gümüş)

100 m kurbağalama
S8 kategorisi: Melday Kolayca (bronz)
SB4 kategorisi: Emine Avcu (gümüş), Özge Üstün (bronz)

Erkekler

50 m kelebek
S
5 kategorisi: Beytullah Eroğlu (gümüş), Koral Berkin Kutlu (bronz)
S6 kategorisi: Mustafa Şar (gümüş)
S7 kategorisi: Murat Köle (altın), Muhammet Keskin (gümüş)

100 m serbest
S3 kategorisi:
Mehmet Bakır Eğilmez (altın), Beytullah Akyıldız (gümüş), Caner Aşkın (bronz)
S4 kategorisi: Hamit Demir (altın), Yusuf Oğur (gümüş), Serhat Polat (bronz)
S5 kategorisi: Koral Berkin Kutlu (altın), Beytullah Eroğlu (gümüş), Bülent Oturakçı (bronz)
S6 kategorisi: Uğur Şenel (altın)
S7 kategorisi: Muhammet Keskin (altın)
S8 kategorisi: Ramazan Güven (altın), Rahmi Ersoy (gümüş), Ömer Faruk Ulu (bronz)
S10 kategorisi: Uğurcan Özer (gümüş)

100 m sırtüstü 

S7 kategorisi: Muhammet Keskin (altın)

200 m karışık 

S7 kategorisi: Murat Köle (altın), Muhammet Keskin (bronz)

50 m serbest
S10 kategorisi: Uğurcan Özer (bronz)
S8 kategorisi: Rahmi Ersoy (gümüş), Ramazan Güven (bronz)
S7 kategorisi: Muhammet Keskin (altın), Murat Köle (gümüş)
S6 kategorisi: Uğur Şenel (altın)
S5 kategorisi: Koral Berkin Kutlu (gümüş), Beytullah Eroğlu(bronz)
S4 kategorisi: Hamit Demir (altın), Yusuf Oğur (gümüş), Serhat Polat (bronz)
S3 kategorisi: Mehmet Bakır Eğilmez (altın), Beytullah Akyıldız (gümüş), Caner Aşkın (bronz)

100 m kurbağalama
SB9 kategorisi:
Uğurcan Özer (altın)

50 m sırtüstü
S5 kategorisi: Beytullah Eroğlu (gümüş), Koral Berkin Kutlu (bronz)
S4 kategorisi: Hamit Demir (altın), Yusuf Oğur (gümüş), Serhat Polat (bronz)
S3 kategorisi: Mehmet Bakır Eğilmez (altın), Beytullah Akyıldız (gümüş), Caner Aşkın (bronz)

400 m serbest
S10 kategorisi: Uğurcan Özer (gümüş)

200 m serbest
S4 kategorisi:
Hamit Demir (altın), Yusuf Oğur (gümüş), Serhat Polat (bronz)

Belarus Uluslararası Paralimpik Yüzme Turnuvası’nda yarışlar tüm engel kategorilerinde (S) karışık olarak düzenlenmiş olup, madalyalar en az üç sporcu olması şartıyla kendi s gruplarında yapılan sıralama sonrası verilmiştir. 

Duyurular

Genç Millilerimiz Junior Camp’a gidiyor.

18-22 Temmuz 2024 tarihleri arasında Belçika’nın Blankenberge kentinde gerçekleştirilecek olan “Junior Camp” etkinliğine ülkemizden 8 sporcu katılacaktır. İlk kafilemiz Ankara’dan yola çıktı. Sporcularımıza başarılar dileriz.

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

SÜPER KUPA STATÜSÜ

2024 Sezonu Süper Kupa statüsü aşağıdadır.

Statüye aynı zamanda internet sitemizin “FORMLAR” bölümünden ulaşılabilir.

2024 SÜPER KUPA

OKUMAYA DEVAM ET

Çok Okunanlar

Copyright © 2022 Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

P