BİZİ TAKİP ET!

YÜZME SINIFLANDIRMASI HAKKINDA

Sayın Kulüp Antrenörleri ve İdarecileri,

Listede bulunan sporcularımız 2018 yılı içerisinde World Para Swimming tarafından uluslararası yarışmalarda yapılan sınıflandırma ölçümlerine katılma hakkı kazanmışlardır. Hiçbir sporcu uluslararası sınıflandırması tamamlanmadan Avrupa Şampiyonası kadrosuna seçilme hakkını elde edemez. Teknik Kurul’ umuz tarafından açıklanan “Avrupa Şampiyonası kadrosu belirleme kriterleri” ni yerine getiren sporcularımız sınıflandırma yarışlarına masrafları federasyonumuz tarafından karşılanarak gideceklerdir. Yurtdışı tecrübesi yaşayan sporcu sayımızı arttırmak ve önümüzdeki Dünya Şampiyonası, Paralimpik Oyunlar için daha sağlıklı plan yapmamızı sağlamak amacıyla Teknik Kurul’ umuz ve Federasyonumuzun ortak almış oldukları karar ile en az 1 adet 2018 Avrupa Şampiyonası MQS barajı geçen sporcularımız masraflarını kendileri karşılamak koşuluyla sınıflandırma yarışlarına katılım hakkını elde etmişlerdir. Kendi imkanlarıyla sınıflandırma yarışlarına katılmaya hak kazanan sporcularımızın 02.02.2018 tarihine kadar kendi imkanlarıyla katılıp katılamayacaklarını federasyonumuza bildirmeleri gerekmektedir.

Herhangi bir başvuru gelmediği takdirde bu sporcular yarışmalara katılmıyor olarak değerlendirilecektir. Teknik Kurul’ umuzun uygun görmesi durumunda sınıflandırma yarışları için seçilen sporcularımız birden fazla yarışmaya davet edilebilirler. Başvurulan yarışmalarda sınıflandırma ile ilgili herhangi bir kontenjan problemi olması durumunda baraj sayısı göz önüne alınarak sporcularımız sıralamaya sokulacak ve ona göre yarışmaya davet alabileceklerdir.

SPORCU LİSTESİNİ AŞAĞIDAKİ LİNKTEN İNDİREBİLİRSİNİZ, 

Yarışmaya başvuru yapılması demek sporcumuz için o yarışmaya kesin katılıyor demek değildir. Ölçüm randevusu verildikten sonra katılım kesinleşmiş olacaktır, her aşamada federasyonumuz tarafından sizlere bilgi verilecektir. Listede yer alan sporcularımızın gerekli evraklarını federasyonumuzdan öğrenip biran önce hazırlamaları ve federasyonumuza ulaştırmaları gerekmektedir. Herkes için hayırlı olmasını diliyor, tüm kulüplerimize, antrenörlerimize ve sporcularımıza başarılar diliyoruz.

TBESF HABER

“Para Dans Kosice 2023 turnuvasından 3 Altın 2 Gümüş Madalya ile Dönüyorlar”

Federasyonumuzun 2023 yılı faaliyet programında öne çıkan bir etkinlik gerçekleşti. Para Dans Kosice 2023 Para Dance Sport World Cup Turnuvası, 15-17 Eylül 2023 tarihleri arasında Slovakia’nın ev sahipliğinde gerçekleşti.

Sporcular, bu prestijli turnuvada üstün bir başarı elde ettiler. Toplamda 3 altın ve 2 gümüş madalya kazanan milli sporcular, Türk bayrağını gururla temsil ettiler.

Slovakya’nın ev sahipliğindeki turnuva, dünya çapında yetenekli dansçıları bir araya getirerek büyük bir rekabetin yaşandığı bir platform oldu. Sporcular, sadece ülkemizi değil, aynı zamanda yeteneklerini tüm dünyaya gösterme fırsatı buldular.

Federasyonumuz, sporcularımızın elde ettiği bu başarıdan dolayı gurur duyuyor ve onları tebrik ediyor. Bu önemli etkinliğin, gelecekteki uluslararası müsabakalarda da başarıların habercisi olduğuna inanıyoruz. Sporcularımıza başarılarının devamını dileriz.

PARADANS KOSIČE DÜNYA KUPASİ 2023

OKUMAYA DEVAM ET

Ampute Futbol

Ampute Futbol 2023-2024 Sezonu Süper Lig Fikstür Çekimi

“Ampute futbol 2023-2024 sezonu Süper Lig fikstür çekimi 14 Eylül 2023 tarihinde saat 16:30’da YouTube üzerinden canlı yayınlanacaktır. Canlı yayın bağlantısı aşağıdaki gibidir:”

https://www.youtube.com/@bedenselengelliler

 

OKUMAYA DEVAM ET

TBESF HABER

“Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, TBESF Başkanı Alpaslan Erkoç’u Kabul Etti”

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Alpaslan Erkoç’u makamında kabul etti. Görüşme Bakanlık makamında gerçekleşti. Federasyon başkanı Erkoç, Gençlik ve Spor Bakanına yeni dönem faaliyetleri ve çalışma takvimi hakkında bilgiler verdi. Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Federasyon Başkanı Erkoç’u ve göreve gelen yeni yönetimini tebrik etti.

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak,’ Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu çalışmalarını yakından takip edeceğini ve önümüzdeki dönemde Federasyonun tüm bileşenleriyle ve Milli Takımlarla ses getiren başarılara imza atmasını beklediğini’ ifade etti. Bakan Bak, ‘Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın örnek bir sporsever olduğunu ve özellikle de sporda engellilerin varlığı konusundaki hassasiyetlerini’ dile getirdi. Bu doğrultuda Gençlik ve Spor Bakanlığı olarak Milli takımın çalışmalarını yakından birebir takip ederek uluslararası alanda Paralimpik olimpiyatlarda yeni başarılar kazanmak için gereken desteği vereceklerini söyledi.

Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonun kısa, orta ve uzun vadede stratejik planları ve çalışmaları hakkında Bakan Bak’ a detaylı bir sunum gerçekleştiren Başkan Erkoç, “Sayın Bakanımız bizi çok samimi ve sıcak bir ortamda karşıladı. Kendisine mütevazı kişiliğinden ve engellilerin spordaki varlığına olan duyarlılığından dolayı adeta hayran kaldık. Sayın Bakanımızın Türk Sporu ve özellikle Milli Takımlarımız adına her türlü desteği fazlasıyla verecek bir sporsever olması biz spor camiası için büyük bir öneme sahiptir. Bu, bizler için önemli bir motivasyon kaynağı oluşturacaktır. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak’ ın ilgi ve özverisi ile engelli sporunu en güzel yerlere getireceğimize inanıyoruz. Sayın Bakanımıza Federasyonumuza göstermiş olduğu ilgisi ve biz engelli vatandaşlarımıza karşı duyarlılığı ve sevgisinden dolayı müteşekkirim” dedi.

Görüşme sonunda Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak ve Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Alpaslan Erkoç Bakanlık makamında hatıra fotoğrafı çektirdi.

OKUMAYA DEVAM ET

Çok Okunanlar

Copyright © 2022 Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

P