BİZİ TAKİP ET!

TBESF HABER

AMPUTE FUTBOL TÜM LİGLER KART ÇİZELGESİ

2023-2024 Sezonu Bitexen Ampute Futbol Ligleri güncel kart çizelgesi aşağıdadır;

SÜPER LİG 1.LİG VE 2.LİG KARTLAR GÜNCEL

TBESF HABER

Ampute Futbol A Milli Takım kaptanımız Rahmi Özcan’ın Kamp Değerlendirmesi

Ampute Futbol A Milli Takım kaptanımız Rahmi Özcan’ın Kamp Değerlendirmesi;
Fransa’da düzenlenecek olan Avrupa Şampiyonası öncesi devre arası hazırlık kampında Yalova’da 30 sporcu ile birlikteydik. Öncelikle genç sporcularımıza değer verip kampa davet eden başta teknik direktörümüz sayın İsmail Temiz’e, teknik ekibimize ve federasyon yetkililerimize teşekkür ederiz.
Genç arkadaşlarımızın bizlerle birlikte yol alıp bir şeyler öğrenme çabası ve isteği takdire şayan. Avrupa Şampiyonası öncesinde geniş kadrolu kamp yapmanın avantajlarını yaşadık. Liglerimizde tüm maçlarımızı takip eden sayın hocamıza,teknik ekibimize takım adına çok teşekkür ederim. Avrupa şampiyonasını 2 defa kazandık, inşallah üçte 3 yapıp yolumuza devam etmek istiyoruz. Ülkede Ampute futbolun büyümesi, gelişmesi için bu şampiyonluğu en çok isteyen ülke olarak Avrupa şampiyonasına tekrar damga vurmak istiyoruz. Hedefimiz önce Avrupa Şampiyonası, daha sonra da dünya kupasında zirvede tekrar yer almak dünyada söz sahibi bir ülke konumunda kalmak istiyoruz.
Dünyanın en iyi organize edilen ligi olduğumuzu tekrar Dünyaya göstermek, Avrupa’ya göstermek istiyoruz. Emek veren tüm federasyonumuza, başkanımıza, yönetim kurulumuza ve teknik ekibimize tekrar teşekkür ediyorum. Avrupa şampiyonasında finalden sonra kupayla birlikte tekrar görüşmek üzere.

OKUMAYA DEVAM ET

TBESF HABER

Ampute Futbol A Milli Takım Hazırlık Kampı Sona Erdi

Ampute Futbol A Milli Takımı, Avrupa Şampiyonası Hazırlıkları İlk Kampını Tamamladı.

 

Türkiye Ampute Futbol A Milli Takımı, 2024 Avrupa Şampiyonası hazırlıkları kapsamında 15-23 Ocak tarihleri arasında ilk hazırlık kampını başarıyla tamamladı. Milli takım teknik direktörü İsmail Temiz, kamp sürecini değerlendirerek önemli açıklamalarda bulundu;

 

Kampın ardından yapılan değerlendirme toplantısında konuşan İsmail Temiz, takımın Avrupa Şampiyonası’na iyi bir şekilde hazırlandığını belirtti. Genç ve yetenekli oyuncuların katılımıyla gerçekleşen kampta, teknik ekip olarak birçok farklı oyuncuyu deneme fırsatı bulduklarını ifade etti. Temiz, genç oyuncuların milli takıma güç katacağına inanarak, bu oyuncuların gelecekte önemli roller üstleneceğini vurguladı.

 

Teknik direktör Temiz, yaptığı açıklamada, “Ampute Futbol A Milli Takımı olarak hedefimiz tekrar Avrupa Şampiyonu olmak. Bu doğrultuda yoğun bir çalışma sürecine girdik ve kamp boyunca bu hedefe odaklandık. Genç yetenekleri keşfetmek ve onları milli takıma kazandırmak da önemli bir amacımızdı. Kampta elde ettiğimiz olumlu sonuçlarla birlikte, sağlıklı bir şekilde kampı tamamlamış olmanın mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.

 

Kamp sürecindeki antrenmanlarda ve hazırlık maçlarında gösterilen performansın, takımın genel gelişimine olumlu katkı sağladığını belirten Temiz, oyuncuların birbirleriyle uyum içinde çalıştıklarını ve istenilen seviyeye sezon sonu kamplarıyla birlikte geleceklerini ifade etti.

Teknik Direktör Temiz; “Son olarak bizlere kamp imkanı sunan ve Milli takımımız için desteklerini bizden esirgemeyen Federasyon başkanımız Alpaslan Erkoç’a teknik ekibim ve sporcularım adına teşekkür ederim” dedi.

 

 

OKUMAYA DEVAM ET

TBESF HABER

Mercedes-Benz Türk Otobüs Teslim Töreni

Mercedes-Benz Türk, Otobüs Teslim Töreni

 

Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu, dünya genelinde başarılarıyla bilinen otomotiv devi Mercedes-Benz Türk’le sürdürdüğü işbirliğini bir adım daha ileri taşıyor. Bu kapsamda, Mercedes-Benz Türk, federasyonun ulaşım ihtiyaçlarına özel olarak tasarlanmış bir otobüsü “Teslim Töreniyle” federasyona iletti.

 

Mercedes-Benz Türk’ün Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu’na olan uzun vadeli desteği, engelli sporcuların başarılarına ulaşmalarını sağlamak amacıyla bir kez daha gözle görülür bir şekilde kendini gösteriyor. Ulaşım sponsorluğu kapsamında gerçekleştirilen bu güzel işbirliği, engelli sporcuların katılımını artırarak, sporun geniş kitlelere ulaşmasına ve toplumda farkındalık yaratılmasına katkı sağlamayı amaçlıyor.

 

Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Başkanı “Alpaslan ERKOÇ”, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Mercedes-Benz Türk’ün bedensel engelli sporculara olan süregelen destekleri, federasyonumuzun hedeflerine ulaşmasında kritik bir rol oynuyor. Bu özel otobüs, sporcularımızın seyahatlerini daha konforlu ve güvenli hale getirecek, aynı zamanda federasyonumuzun faaliyetlerini daha etkin bir şekilde sürdürmesine yardımcı olacak. Mercedes-Benz Türk’e bu anlamlı katkılarından dolayı teşekkür ediyoruz” dedi.

 

Teslim Törenine katılan Mercedes-Benz Türk Otobüs Satış ve Pazarlama Direktörü Osman Nuri Aksoy; federasyon ile olan işbirliklerini değerlendirerek, “Sosyal sorumluluk projelerine verdiğimiz önem çerçevesinde, Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu’na olan desteklerimizi sürdürmekten gurur duyuyoruz. Engelli sporcularımızın başarıları bizim için büyük bir ilham kaynağıdır. Bu otobüs, onların spor arenasında daha fazla zafer kazanmalarına katkıda bulunacak” şeklinde konuştu. Teslim Töreninde ayrıca Mercedes-Benz Türk Satış Sonrası Hizmetler Direktörü Tolga Bilgisu, Mercedes-Benz Türk Kurumsal İletişim Müdürü Miray Demirel ve Yalova İl Genel Meclis Başkanı Hasan Soygüzel’de katılım sağladı.

OKUMAYA DEVAM ET

Çok Okunanlar

Copyright © 2022 Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

P