Follow Us

AMPUTE FUTBOL DÜNYA KUPASI’NA 1 GÜN KALDI!

Dünya Ampute Futbol Federasyonu tarafından (WAFF) 24 Ekim-5 Kasım günleri arasında Meksika’da düzenlenecek 2018 Ampute Futbol Dünya Kupası’na bir gün kaldı. Bu yıl 15’incisi gerçekleşecek olan Dünya Kupası, ev sahibi Meksika ve İrlanda arasında oynanacak karşılaşma ile başlayacak. San Juan de los Lagos kentinde yapılacak organizasyonda 6 grupta dörder takım mücadele edecek. Toplam 24 ülkenin katıldığı kupada final maçı 4 Kasım Pazar günü oynanacak. 

SON DÜNYA ŞAMPİYONU RUSYA 
2014 yılında yine Meksika ev sahipliğinde gerçekleştirilen Ampute Futbol Dünya Kupası’nda Rusya kupayı kazanırken Türkiye, şampiyonayı 3.sırada bitirmişti.  

MİLLİ TAKIMIMIZ KUPAYA HAZIR 
Toplamda 7 kamp ile hazırlıklarını tamamlayan 2017 Avrupa Şampiyonu Ampute Futbol Milli Takımımız, 23 Ekim Salı gecesi Meksika’ya hareket edecek. Türkiye, F Grubu’nda ABD, Kenya ve Liberya ile karşılaşacak.


Milli Takımımızın kupadaki grup maç programı şöyle:  

29 Ekim 2018, Pazartesi (Pazar’ı Pazartesi’ye bağlayan gece)
TSİ 02:00 Türkiye – Kenya

30 Ekim 2018, Salı (Pazartesi’yi Salı’ya bağlayan gece)

TSİ 04:00 Türkiye – Liberya

31 Ekim 2018, Çarşamba (Salı’yı Çarşamba’ya bağlayan gece)
TSİ 03:00 Türkiye – ABD

Dünya Kupası’nda ülkemizi temsil edecek olan Ampute Futbol Milli Takımımızın teknik ve idari kadrosu ile oyuncu kadrosunda şu isimler yer alıyor:

2018 Ampute Futbol Dünya Kupası’nda gruplar ve yer alan ülkeler


Milli Takımımız kupadan çekilen İran yerine Liberya ile karşılaşacak.

Announcements

Yatırım Finansman ve Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

Yatırım Finansman ve Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu arasında Ampute Futbol Milli Takımı forma sponsorluğu konusunda önemli bir iş birliğine imza attık! 🤝

Yatırım Finansman Basın Toplantı Salonunda gerçekleştirilen törene Başkanımız Alpaslan Erkoç, Baş Antrenörümüz İsmail Temiz ve Takım Kaptanımız Rahmi Özcan katıldı. Sponsorluk anlaşmamızın her iki tarafa da hayırlı olmasını diliyoruz. 🇹🇷⚽️

Continue Reading

Announcements

Ampute Futbol Milli Takımı Çorum Belediye Başkanına Teşekkür Ziyaretinde Bulundu

Ampute Futbol Milli Takımı, Avrupa Şampiyonası hazırlıkları çerçevesinde 4-16 Mayıs tarihleri arasında Çorum ilinde devam eden hazırlık kampı desteği için Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’ı ziyaret etti.

Federasyon Başkanımız Alpaslan Erkoç, Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’a verdikleri desteklerden dolayı teşekkürlerini iletti. Kamp süresince sağlanan olanaklar ve desteklerin, takımın Avrupa Şampiyonası’na hazırlık sürecinde büyük bir avantaj sağladığını vurguladılar.

Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Milli Takım’a başarılar diledi. Aşgın, sporun ve sporcunun her zaman yanlarında olduğunu belirtti ve Ampute Futbol Milli Takımı’nın Avrupa Şampiyonası’nda ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceğine inandığını ifade etti.

Ziyaretin sonunda Ampute Futbol Milli Takımı, Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’a Milli takım forması takdim etti.

Continue Reading

Announcements

EAFF’tan Hakemlerimize Görev.

EAFF’tan Hakemlerimize Görev.

Avrupa Ampute Futbol Şampiyonasında görev alan hakemler açıklanırken, listede yer alan ülkeler arasında 3 hakemle en çok temsil edilen ülke konumunda yer aldık. Şehmuz Ünverdi,Cengiz Demir ve Abdulkadir Düzgün Şampiyonada düdük çalacak olan hakemlerimiz. Hakem hocalarımıza başarılar diliyoruz.

Continue Reading

Çok Okunanlar

Copyright © 2022 Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

P