BİZİ TAKİP ET!

Badminton Milli Takımımızdan Avrupa Şampiyonası’nda 8 Madalya!

Fransa’nın Rodez kentinde gerçekleştirilen Para Badminton Avrupa Şampiyonası sona erdi. Milli takımımız, 27 ülkeden 149 sporcunun katıldığı şampiyonayı 2 altın, 5 gümüş ve 1 bronz olmak üzere toplam 8 madalya ile tamamladı.

İki Milli sporcumuz finalde buluştu 
WH2 kategorisi tek kadınlarda iki Milli sporcumuzu finalde buluşturan mücadelede Emine Seçkin, Narin Uluç’u 2-0 yenerek şampiyonluğa ulaşırken Narin Uluç gümüş madalya kazandı.

İlker Tuzcu’dan 1 altın, 1 gümüş! 
SU5 kategorisi çift erkekler final mücadelesinde İlker Tuzcu-Bartlomiej Mroz (Polonya) çifti Fransız rakiplerini 2-0 yenerek altın madalyanın sahibi oldu. Yine aynı kategoride tek erkeklerde final maçına çıkan İlker Tuzcu, Polonyalı rakibine 2-1 skorla yenilerek gümüş madalya kazandı.

Zehra Bağlar’dan 1 gümüş, 1 bronz! 
SU5 kategorisi tek kadınlarda final maçına çıkan Milli sporcumuz Zehra Bağlar, Danimarkalı rakibine 2-0 mağlup olarak gümüş madalya kazandı. Aynı kategoride bu kez çift kadınlarda mücadele eden Zehra Bağlar-Katarzyna Ziebik (Polonya) çifti bronz madalyanın sahibi oldu.

Emine Seçkin’den 2 gümüş! 
Milli sporcumuz Emine Seçkin WH2 kategorisi karışık çiftlerde Rusya’dan Konstantin Afinogenov, çift kadınlarda ise Belçikalı Man-Kei To ile gümüş madalya kazandı.
Duyurular

HAKEM VE GÖZLEMCİ ATAMALARI

Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu 2023-2024 faaliyet programı çerçevesinde oynanan “Bitexen Ampute Futbol Süper Lig, 1. Lig ve 2.Lig”  Hakem ve gözlemci atamaları aşağıdadır;

 

Hakem ve Gözlemci Atamaları

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

SÜPER LİG GÜNCEL KART ÇİZELGESİ

2023-2024 Sezonu Bitexen Ampute Futbol Süper Lig güncel kart çizelgesi aşağıdadır,

Bilgilerinize sunulur.

 

SÜPER LİG 2023-2024 SEZONU KART ÇİZELGESİ (5)

OKUMAYA DEVAM ET

TBESF HABER

Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Osman Aşkın Bak ve Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Başkanımız Alpaslan Erkoç, 3 Aralık Dünya Engelliler gününde “Ümraniye Engelsiz Spor Merkezi’nin” açılışında bir araya geldi. Sayın Bakanımız, etkinlik boyunca yüzlerce bireyle yakından ilgilenerek samimi ve güler yüzlü desteğini esirgemedi.

Ülke olarak, engelli bireylere yönelik sunduğu kapsamlı desteklerle bilinen Sayın Cumhurbaşkanımızın önderliğinde, Spor Bakanımızın da kararlı ve kapsayıcı politikalarıyla engelli sporcularımıza daha geniş olanaklar sunmaya devam ediyor. Bu desteklerle birlikte, sporda yeni başarılar elde ederek ülkemize madalyalar ve şampiyonluklar getirmeyi hedefliyoruz

OKUMAYA DEVAM ET

Çok Okunanlar

Copyright © 2022 Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

P