Follow Us

Arm Wrestling

Bilek Güreşi Avrupa Şampiyonası Başlıyor

Para Bilek Güreşi Avrupa Şampiyonası bu yıl Moldova’nın Kişinev kentinde düzenleniyor. 9-16 Haziran tarihleri arasında gerçekleştirilecek şampiyonada 14 sporcumuz bir kez daha Avrupa’nın en iyisi olmaya çalışacak. Milli sporcularımız geçtiğimiz Mayıs ayında Romanya’da düzenlenen Avrupa Şampiyonası’nda 13 altın, 2 gümüş ve 2 bronz olmak üzere toplamda 17 madalyanın sahibi olmuştu.

Avrupa Şampiyonası için heyecan duyduklarını belirten Şehmus Gültekin, “Sporcularımızla birlikte Moldova’dan büyük başarılar elde ederek döneceğimize inanıyoruz. Hedefimiz, yarıştığımız kategorilerde ülkemize altın madalyalar kazandırmak.” diye konuştu.

Katılımcı Sporcularımız

Oturarak: Meryem Yıldırım Sevci, Oya Aydın, Halit Can Ünal, Gökhan Seven, Mustafa Dinleyici ve Ümit Burunlular

Ayakta: Elif Naz Bakır, Fatih Kamuz, Kenan Eroğlu, Emre Kökcan, Murat Cırık, Ömer Aydın, İsmail Hacıbekir ve Abdülsamet Ocakoğlu

Kafilemiz ise şu isimlerden oluşmaktadır:

Antrenör – Şehmus Gültekin, Mehmet Emin Kaska

Kafile Başkanı – Murat Kemal Yüksel

İdareci – Serdar Yıldırım

Fizyoterapist – Aysel Gökçe Kurt

Arm Wrestling

“Kazakistan’da Dünya Şampiyonası’nda Bilek Güreşi Heyecanı!

Bilek güreşi tutkunlarının gözdesi olan Dünya Şampiyonası, 24 Ağustos – 1 Eylül 2023 tarihleri arasında Kazakistan’da gerçekleşiyor. Toplamda 9 yetenekli sporcu bu prestijli organizasyonda boy gösteriyor. İlk gün düzenlenen müsabakalarda ise sporcularımız adını altın harflerle yazdırdı. Kazandığımız 4 altın madalyanın yanı sıra 2 gümüş madalya ve 1 bronz madalya da koleksiyonumuza katıldı. Sporcularımızı tebrik ediyoruz!

Continue Reading

Arm Wrestling

Para Bilek Güreş’i Şampiyonlarımız Yurda Döndü!

Bu yıl 34’üncüsü düzenlenen Para Bilek Güreşi Avrupa Şampiyonası’ı 9-16 Haziran Tarihleri arasında Moldova’nın başkenti Kişinev’de tamamlandı.
31 Avrupa ülkesinin katılımıyla gerçekleştirilen organizasyonda ülkemizi temsil eden sporcularımız şampiyonayı 13 altın, 7 gümüş ve 2 bronz olmak üzere toplam 22 madalya ile sonlandırdı. Ayrıca bu sonuçlar neticesinde TBESF sporcuları kadınlar ve erkeklerde takım halinde 3.olarak 2 kupa kazanan sporcularımız İGA İstanbul Havalimanında büyük bir coşkuyla karşılandı.

Karşılamada millilerimizi yalnız bırakmayan İstanbul Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Spor Faaliyetleri Şube Müdürü Ümit Aslan, sporcularımızı tebrik ederek başarılarının devamını diledi.

Continue Reading

Arm Wrestling

Para Bilek Güreşi Avrupa Şampiyonası’nda 22 Madalya!

Bu yıl 34’üncüsü düzenlenen Para Bilek Güreşi Avrupa Şampiyonası’ı 9-16 Haziran Tarihleri arasında Moldova’nın başkenti Kişinev’de tamamlandı.
31 Avrupa ülkesinin katılımıyla gerçekleştirilen organizasyonda ülkemizi temsil eden sporcularımız şampiyonayı 13 altın, 7 gümüş ve 2 bronz olmak üzere toplam 22 madalya ile sonlandırdı.Ayrıca bu sonuçlar neticesinde TBESF sporcuları kadınlar ve erkeklerde takım halinde 3.olarak 2 kupa kazandı.
Organizasyonda alınan toplu sonuçlar ise şu şekildedir:
Sağ kol:
Altın madalya: Elif Naz Bakır, Mustafa Dinleyici, Gökhan Seven, Meryem Yıldırım, İsmail Bekar ve Murat Çırık
Gümüş madalya: Fatih Kamuz, Halit Can Ünal, Kenan Eroğlu ve Oya Aydın
Bronz madalya: Ömer Aydın

Sol Kol:
Altın madalya: İsmail Hacı Bekar, Gökhan Seven, Meryem Yıldırım, Elif Naz Bakır, Ümit Burunlular, Abdülsamed Ocakoğlu ve Murat Çırık
Gümüş madalya: Fatih Kamuz, Halit Can Ünal ve Oya Aydın
Bronz madalya: Ömer Aydın

Continue Reading

Çok Okunanlar

Copyright © 2022 Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

P