BİZİ TAKİP ET!

Hamide Doğangün’den Tunus’ta altın madalya

Tunus’ta organize edilen Dünya Para Atletizm Grand Prix’sinin ikinci serisinde milli sporcumuz Hamide Doğangün altın madalya kazandı. 

Rades Atletizm Stadı’nda düzenlenen yarışların T53 kategorisi kadınlar 800 metre finalinde Hamide Doğangün, 2.07.22’lik derecesiyle birinci olarak altın madalya elde etti. 
 
Ayrıca Hamza Doğan, erkekler F42-44-46-63 kategorisi gülle atma finalinde 13.38’lik derecesiyle dördüncü oldu ve kendisine ait Türkiye rekorunu (12.70) geliştirdi. 


59 ülkeden 479 atletin yer aldığı organizasyonda müsabakalar, 20 Mart’ta bitecek. 

Büyükelçi Çakıralp’ten Millilerimize destek 

Tunus Büyükelçisi Çağlar Fahri Çakıralp, Dünya Para Atletizm Grand Prix’sinde mücadele eden Milli Takımımızın müsabakalarını izleyerek, yarışlar boyunca sporcularımıza destek verdi. 


Duyurular

HAKEM VE GÖZLEMCİ ATAMALARI

Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu 2023-2024 faaliyet programı çerçevesinde oynanan “Bitexen Ampute Futbol Süper Lig, 1. Lig ve 2.Lig”  Hakem ve gözlemci atamaları aşağıdadır;

 

Hakem ve Gözlemci Atamaları

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

SÜPER LİG GÜNCEL KART ÇİZELGESİ

2023-2024 Sezonu Bitexen Ampute Futbol Süper Lig güncel kart çizelgesi aşağıdadır,

Bilgilerinize sunulur.

 

SÜPER LİG 2023-2024 SEZONU KART ÇİZELGESİ (5)

OKUMAYA DEVAM ET

TBESF HABER

Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Osman Aşkın Bak ve Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Başkanımız Alpaslan Erkoç, 3 Aralık Dünya Engelliler gününde “Ümraniye Engelsiz Spor Merkezi’nin” açılışında bir araya geldi. Sayın Bakanımız, etkinlik boyunca yüzlerce bireyle yakından ilgilenerek samimi ve güler yüzlü desteğini esirgemedi.

Ülke olarak, engelli bireylere yönelik sunduğu kapsamlı desteklerle bilinen Sayın Cumhurbaşkanımızın önderliğinde, Spor Bakanımızın da kararlı ve kapsayıcı politikalarıyla engelli sporcularımıza daha geniş olanaklar sunmaya devam ediyor. Bu desteklerle birlikte, sporda yeni başarılar elde ederek ülkemize madalyalar ve şampiyonluklar getirmeyi hedefliyoruz

OKUMAYA DEVAM ET

Çok Okunanlar

Copyright © 2022 Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

P