BİZİ TAKİP ET!

Türkiye 67 – 46 Kanada

Brezilya’nın Rio kentinde düzenlenen ve 7-18 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilecek basketbol maçları için A Grubu’nda bulunan Türkiye, 4 maç yaptı. Grubunda Japonya ve Hollanda’yı yenip Avustralya’ya mağlup olan Ay Yıldızlılar, gruptaki son maçında Kanada ile karşılaştı.

Rio Olimpik Arena’da oynanan maçın ilk periyodunru 14-9 önde tamamlayan Türkiye Tekerlekli Sandalye Milli takımı, maçın ilk yarısını 29-24 önde tamamladı.

Çeyrek Finaldeyiz Maçın ikinci yarısına hızlı başlayan Milli takımımız, bu periyotta potasında 13 sayı görürken Kanada potasına ise 22 sayı bıraktı. Maçın son periyoduna girilirken skor tabelası 37-51 Türkiye lehine idi. Türkiye müsabakayı 67-46 yenerek rakibine 21 sayı fark attı. Bu skorla Türkiye, Çeyrek Final vizesi aldı. Brezilya, Almanya veya İran’dan birisiyle karşılaşacak olan Türkiye, 14 Eylül günü yarı final vizesi alabilmek için çaba sarfedecek.

TBESF HABER

Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Osman Aşkın Bak ve Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Başkanımız Alpaslan Erkoç, 3 Aralık Dünya Engelliler gününde “Ümraniye Engelsiz Spor Merkezi’nin” açılışında bir araya geldi. Sayın Bakanımız, etkinlik boyunca yüzlerce bireyle yakından ilgilenerek samimi ve güler yüzlü desteğini esirgemedi.

Ülke olarak, engelli bireylere yönelik sunduğu kapsamlı desteklerle bilinen Sayın Cumhurbaşkanımızın önderliğinde, Spor Bakanımızın da kararlı ve kapsayıcı politikalarıyla engelli sporcularımıza daha geniş olanaklar sunmaya devam ediyor. Bu desteklerle birlikte, sporda yeni başarılar elde ederek ülkemize madalyalar ve şampiyonluklar getirmeyi hedefliyoruz

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

SÜPER LİG 5.HAFTA HAKEM VE GÖZLEMCİ ATAMALARI

Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu 2023-2024 faaliyet programı çerçevesinde oynanan “Bitexen Ampute Futbol Süper Ligi” 5. Hafta Hakem ve gözlemci atamaları aşağıdadır;

5. hafta atamalar

OKUMAYA DEVAM ET

TBESF HABER

AMPUTE FUTBOL MERKEZ HAKEM KURULU

Federasyonumuz Ampute Futbol Merkez Hakem Kurulu görevlendirilmesi ve kurul içi görev dağılımı aşağıdaki gibidir. Camiamıza duyurulur.

A.F. MHK Başkanı Ahmet Emin ALANKA

A.F. MHK Bşk V. Alpaslan ACIMERT

A.F. MHK HAAK Başkanı Murat YÜZGEÇ

A.F. MHK EPAK Başkanı Utku TUNAVELİOĞLU

A.F. MHK Raportör Mustafa ÇAVUŞ

OKUMAYA DEVAM ET

Çok Okunanlar

Copyright © 2022 Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

P