Follow Us

Tekerlekli Sandalye Eskrim Avrupa Şampiyonası Sona Erdi

İtalya’nın Terni şehrinde düzenlenen Tekerlekli Sandalye Eskrim Avrupa Şampiyonası sona erdi. Turnuvada ülkemizi temsil eden Milli sporcularımız; Elke Lale Van Achterberg, 17 sporcunun yarıştığı Flöre kategorisinde 11. olurken, 20 sporcunun yer aldığı Epe kategorisini 8. sırada tamamladı. Hakan Akkaya ise 23 sporcunun madalya şansı aradığı Flöre kategorisinde 11.olurken, 31 sporcunun yarıştığı Epe kategorisinde 17. oldu.

”TECRÜBE KAZANDIM” 
Şampiyonada tecrübe edindiklerini belirten 18 yaşındaki genç sporcumuz Elke Lale, ”İtalya’da kendim hakkında çok şey öğrendim. Tekniğim konusunda eksiklerimin farkına vardım. Hedeflerim için neler yapmam ve nasıl çalışmam gerektiğinin daha iyi bilincindeyim. Bu önemli şampiyonalara katılma imkanı bulduğum için çok mutluyum çünkü tecrübe kazandım. Avrupa Şampiyonası, hedefim olan 2020 Paralimpik Oyunları’nda başarı elde etmek adına iyi bir basamak oldu.” dedi.

”AZİMLE ÇALIŞMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

Azimle çalışmaya devam edeceklerini söyleyen 23 yaşındaki Milli eskrimcimiz Hakan Akkaya ise ”Bu Avrupa Şampiyonası bizim için madalyasız bir müsabaka oldu. Bu durumdan dolayı üzgünüz ancak eksiklerimizin farkındayız. Bundan sonraki süreçlerde de bunlar üzerine yoğunlaşacağız. 1 yıl süren bir boşluğum vardı. Geri dönüş yapma, toparlanma aşamasındayım. 4-5 aylık bir sürede çok fazla antrenman yaptım ve üstüne kattığım çok fazla şey oldu. Azimle çalışmaya devam edip 2020 Tokyo Paralimpik Oyunları’nda kürsüde yer almak için elimizden gelen her şeyi yapmaktan vazgeçmeyeceğiz.” değerlendirmesinde bulundu. 
Announcements

SÜPER LİG GÜNCEL KART ÇİZELGESİ

2023-2024 Sezonu Bitexen Ampute Futbol Süper Lig güncel kart çizelgesi aşağıdadır,

Bilgilerinize sunulur.

 

SÜPER LİG 2023-2024 SEZONU KART ÇİZELGESİ

Continue Reading

Announcements

SÜPER LİG 4.HAFTA HAKEM VE GÖZLEMCİ ATAMALARI

Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu 2023-2024 faaliyet programı çerçevesinde oynanan “Bitexen Ampute Futbol Süper Ligi” 4. Hafta Hakem ve gözlemci atamaları aşağıdadır;

 

4. HAFTA ATAMALAR

Continue Reading

Announcements

SÜPER LİG GÜNCEL KART ÇİZELGESİ

2023-2024 Sezonu Bitexen Ampute Futbol Süper Lig güncel kart çizelgesi aşağıdadır,

Bilgilerinize sunulur.

SÜPER LİG 2023-2024 SEZONU KART ÇİZELGESİ

Continue Reading

Çok Okunanlar

Copyright © 2022 Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

P